Ceza ve Tevfikevleri 6 İle 58 Sürekli İşçi Alımı İlanı

0
473

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ceza ve Tevfikevleri 6 İle 58 Sürekli İşçi Alımı İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ceza ve Tevfikevleri 6 İle 58 Sürekli İşçi Alımı İlanı         

Ceza ve Tevfikevleri 4 Mart 2021 Perşembe tarihli resmi gazete de personel alımı gerçekleştireceğini yayımladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü maddesi gereğince İzmir/Menemen R Tipi ve Elazığ R Tipi Ceza İnfaz Kurumları ile Ankara, Denizli, İstanbul ve Kahramanmaraş Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Eğitim Merkezleri’nde istihdam edilmek üzere 6 ile 58 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.

Ceza ve Tevfikevleri alımına başvurular 4 Mart 2021 tarihinde başlayıp 8 Mart 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirilecek olan başvurular geçersiz sayılacaktır. Her aday yalnızca bir şehir için başvuru yapabilecektir.

Genel Şartlar

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını bitirmemiş olmak,
 • Erkek adaylar için ilan tarihi itibariyle askerlikle ilişiği olmamak, askerliğini yapmış olmak, muaf olmak veya ertelemiş olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Kamusal haklardan mahrum bırakılmamış olmak,
 • Hakkında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
 • Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,
 • İlan tarihi itibariyle başvuru yapılmak istenilen kadronun bulunduğu ilde ikamet ediyor olmak,
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesine göre işe göndermede öncelikli olan adaylar için; bu durumları işe yerleştirmede başvuran lehine, tek başına bir hak teşkil etmemekle birlikte, öncelik durumlarını gösterir belgeye sahip olmak,
 • İşe alınacak olan işçilerin deneme süresi 60 gün olup deneme süresi içinde başarısız olan adayların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.
 • İlan tarihi itibariyle belirlenen öğrenim durumundan mezun olmak,
 • Aday ihtiyaç halinde ilanı verilen kurumun diğer birimlerinde de görevlendirilebilir.

Kura ve Sözlü Sınav

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından 17 Mart 2021 tarihinde saat 11:00’da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Belirlenen adaylar Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.cte.adalet.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylar ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Youtube kanalından (https://www.youtube.com/channel/UC62GRRZnIPoZGM0GjkAzA8A) canlı olarak yayınlanacaktır.

Kura çekimi sonucu belirlenen asıl ve yedek adaylar istenilen belgeleri 18 Mart 2021 ile 24 Mart 2021 tarihleri arasında sınavı yapacak olan adalet komisyonuna şahsen teslim edecektir. Adalet komisyonu tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü sınava ilişkin (sınav yeri, tarihi) detaylar adalet komisyonu başkanlığının internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin