Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu Nedir? Çözümü Nasıl Olur?

0
400

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu Nedir? Çözümü Nasıl Olur? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram en çok sevilen ve kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer almaktadır. Kullanıcıların Instagram’da zaman zaman yaşadığı sorunlardan biri olan yorum yapamama sorunu çözümü nedir?

Instagram Yorum Yapamama Durumu

Sosyal medya hesabı denildiği anda akla gelen ilk uygulamalardan biri olan Instagram, oldukça güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bu nedenle Instagram nedeni ile herhangi bir sorun yaşamak pek mümkün değildir. Instagram kullanırken karşılaşılan engellerden biri olan Instagram yorum yapamama durumu esasen bir sorun olmayabilir. Yani eğer Instagram’ı düzgün bir şekilde kullanabiliyor ancak yalnızca yorum yapma noktasında sorun yaşıyorsanız büyük ihtimalle bir sorun yaşamıyorsunuz. Yorum yapamamanızın nedeni büyük ihtimalle kurallar dahilinde hareket etmediniz.

Instagram’ın günlük maksimum 30 hashtag kullanımı, günlük maksimum 7500 kişiyi takip edebilme, 1 saat içerisinde maksimum 350 beğeni yapma, yorum içine @ işareti ile en fazla 5 kişi etiketleyebilme gibi kuralları bulunmaktadır ve bu kurallara uymamış olan kullanıcılar zaman zaman Instagram yorum yapamama sorunu ile karşılaşabilirler. Peki, bu kurallara uyulmuş olmasına rağmen hala aynı durum ile karşı karşıya kalmaktaysanız alternatif olarak neleri değerlendirmeye alabilirsiniz?

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram Yorum Yapamama Nedenleri Neler Olabilir?

Instagram’dan yorum yapamama durumu yaşıyorsanız kontrol etmeniz gereken kısımlardan biri internetinizdir. Bunun için internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Ayrıca anlık bir problem yaşıyor da olabilirsiniz. Örneğin uygulama ya da telefon donuş olabilir. Bunlara ek olarak, kullanıcıların aklına pek gelmiyor olsa da telefonunuzun tarih ve saatinden kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak güncelleme eksikliği de bu sorunu oluşturabilir. Instagram en sık güncellenen uygulamalardan bir tanesidir. Oluşan rekabet ortamında sürekli kendisini yenileyen Instagram uygulama için belirli aralıklarla güncelleme gerçekleştirmektedir. Yorum yapma noktasında aşırıya kaçmışsanız uygulama size bir engel koymuş olabilir.

Instagram kullanıcılarının yaşamakta olduğu yorum yapamama sorununun nedeni genellikle bahsedilmiş olan nedenlere dayanmaktadır. Ancak bahsedilmiş olan nedenlerden biri kaynaklı olarak değilse, bir diğer ihtimal de yorum engelidir. Yani paylaşımı gerçekleştiren kişi, gönderinin altına yorum yapılmasına müsaade etmemektedir. Instagram yorum yapamama sorunu ve çözümü genel hatları ile bu şekildedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin