Gençlik ve Spor Bakanlığı 8 Bin 121 Personel Alımı Yapacak!

0
423
Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puanla 8 Bin 121 Personel Alımı Yapacak!

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puanla 8 Bin 121 Personel Alımı Yapacak! hakkında bilgiler vereceğiz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puanla 8 Bin 121 Personel Alımı Yapacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı içerisinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü için 652 kadın ve erkek olmak üzere yurt yönetim personel memur alımı için kontenjanlarını açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı 2021 için araştırmalara başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı içerisinde 8 bin 121 kadro için memur alımının yanı sıra işçi ve personel gibi statülerde alımlar yapılacak. Peki, hangi mesleklere ne kadar personel alımı yapılacak? İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı 652 yurt yönetim memuru alım süreci hakkında detaylar:

İşçi: 4 bin 346 kişi

Antrenör: 2.000 kişi

Gençlik Çalışanı: 600 kişi

Psikolog: 50 kişi

Yurt Yönetim Personeli: 652 Kişi

Spor Uzmanı: 473 kişi olmak üzere toplam da 8 bin 121 kişi bakanlık bünyesinde işe alınacak. Yapılacak alımlarda başvuru ilanları her meslek için ayrı ayrı yayımlanacak.

Kimler Başvuruda Bulunabilecek?

Başvuru şartları bakanlık tarafından tam olarak açıklanmadı. Ancak 657 Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel hükümlere bağlı olarak alımın şartları şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az lisans mezunu olmak
  • KPSS 60 puan şartını taşımak
  • 65 yaşından büyük olmak
  • SGK’dan emekli aylığı almamak
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığının olmamak
  • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu olmamak

Gençlik ve Spor Bakanlığı 652 Memur Alımını Ne Zaman Gerçekleştirecek?

GSB 652 memur alımı ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Başvuruların alınmasına dair henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Ancak geçen yıl alımlarının bakıldığı dönem incelendiğinde bu yıl Kurban Bayramı tatili sonrasında alımların başlaması bekleniyor.

2020 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 500 kişilik memur alımı yapılmıştı. Bu yıl alımların çeşitli iller içerisinde yapılması bekleniyor. Adayların aynı zamanda KPSS 60 puan şartını taşıması gerekiyordu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin