ÇŞB 32 İl ve İlçeye 47 Personel Alımı

0
389

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 İl ve İlçeye 47 Personel Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 İl ve İlçeye 47 Personel Alımı

ÖSYM Başkanlığınca 15 Nisan 2021 tarihinde 2021/5 KPSS tercih kılavuzunu yayımladı. Yayımlanan kılavuza göre büro personeli, avukat, mimar ve mühendis alımı yapılacaktır. Başvurular kılavuz yayınlanması ile birlikte başladı, 21 Nisan 2021 günü saat 23:59 ‘a kadar online olarak başvuru işlemleri yapılacak. Adaylar ÖSYM ‘nin AİS internet sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek, bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir.

Alım Detayları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

“ADAY İŞLEMLERİ” alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra size ait bazı bilgiler ekrana gelecektir. Bu bilgilerde düzeltme gereği duyuyorsanız aşağıda 3.7. maddedeki açıklamalara göre hareket ediniz. Sonra hazırlamış olduğunuz tercih listenizdeki sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız.

Mezun olduğunuz program, tercih etmiş olduğunuz sözleşmeli pozisyon için aranan nitelikler ile uyumlu değilse yapmış olduğunuz tercih, sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “Tercihleriniz ……….. tarihinde ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin