YouTube SEO ve Videoları Öne Çıkarma Yöntemleri

0
490

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere YouTube SEO ve Videoları Öne Çıkarma Yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

YouTube SEO ve Videoları Öne Çıkarma Yöntemleri

Arama motorları denildiği zaman akla ilk olarak Google geliyor. Ancak Youtube sitesi de arama konusunda bilinmedik bir şekilde öne çıkıyor. Bu kadar büyük bir site üzerinde insanlar videolarının izlenmesini arzu ediyor. Peki, Youtube SEO ve videoları öne çıkarma nasıl yapılır?

Youtube videoları öne çıkarma işlemi için bazı konuları bilmeniz gerekir. Youtube adresi hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak dijital pazarlama kanallarından bir tanesidir. Türk kullanıcılar için yazılı içeriklerden daha çok görsel ve işitsel içerikler de dikkat çeker. Youtube üzerinde de SEO çalışmaları yaparak daha fazla görüntüleme desteği alabilirsiniz.

Youtube SEO Nedir?

SEO sadece Google üzerinde değil her adreste yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Youtube arama motoru üzerinde SEO çalışmaları yaparak videolarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Youtube SEO, kanalın kullanıcı deneyimini geliştiren kanal optimizasyonu uygulamalarından bir tanesidir. Youtube SEO hakkında bilinmesi gerekenleri şimdi sizlerle paylaşıyoruz. Youtube SEO, normal SEO’ya göre biraz daha farklı bir şekilde çalışmaktadır. Bu rehberi Youtube kanal optimizasyonunu için hazırladık. Youtube SEO için ihtiyacınız olan görünürlüğü sağlayacak teknikleri kolayca uygulayabilirsiniz.

YouTube SEO ve Videoları Öne Çıkarma Yöntemleri

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime optimizasyonu YouTube SEO uygulamasının önemli parçalarından bir tanesidir. Bir videonun çok sayıda görüntüleme sayısı bulunuyorsa videoları anahtar kelime etrafında optimize etmemiz gerekir.

Kaliteli Videolar Oluşturun

Videolarınızın Youtube arama bölümünde bulunmasını isterseniz kullanıcıları izlemeniz gerekir. Videoyu izlenebilir halde tutmak Youtube için önemli konulardan bir tanesidir. Kullanıcılar videolarınızı izlerse ​​Youtube, videonuzu arama sonuçlarında üst sıralarda bulunduracaktır. İzlenme süresi de Youtube sitesinin önem verdiği konular arasındadır. İnsanlar videolarınızı izlemek için çok zaman harcıyorlarsa içerikleriniz seviliyor demektir.

Video Başlığı

Video başlıklarınızı optimize ederek kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz Odak anahtar kelimenizi yaparken ilgi çekici başlıklardan yararlanmalısınız. Videonuzun başlığı en az 5 kelime uzunluğunda olması gerekir.

Video Açıklaması

Videonuzun açıklaması önemli konulardan bir tanesidir. Video açıklamanız arama motorlarında içeriğin görüntülenmesine yardımcı olur. Videonuzu ne kadar iyi anlatılırsa önerilme durumu da aynı şekilde ilerleyecektir. Anahtar kelimelerinizi optimize etmek için;

Etiketlerinizi Optimize Edin

Youtube SEO optimize çalışmalarında etiketleme, Youtube’un sağladığı SEO özelliklerinden bir tanesidir. Video paylaşımlarınızın daha fazla görüntülenmesine yardımcı olacak alakalı anahtar kelimeler sizleri ön plana çıkaracaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin