YKS tercih sonuçları açıklandı mı!!

0
383

ÖSYM Başkanlığı’nca yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere uygulanan 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS 2022) sonuçlarının duyurulmasının ardından adayların tercih işlemlerini tamamlamasıyla “YKS tercih sonuçları” için meraklı bekleyiş başladı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihi öğrenmek isteyenler “YKS tercih ne zaman açıklanacak?” sorularına yanıt aramayı sürdürüyor. YKS açıklandı mı? ÖSYM sınav takvimi aracılığıyla YKS tercih ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı ve tüm detaylar.

“Üniversite yerleştirme sonuçları” ÖSYM Başkanlığı tarafından yüksek öğrenim görmek isteyenlere uygulanmış ve sonuçları duyurulmuştu. Aldıkları puanlar ve sıralamaları baz alarak tercih yapılmasının ardından YKS tercih sonuçları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyerek “YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusu üzerinden araştırmalarına devam ediyor.

YKS açıklandı mı?

SON DAKİKA | YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih açıklanma tarihi ve tüm bilgiler şöyle;

yks sonuç

YKS TERCİH SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN SORGULANIR?

YKS tercih ÖSYM açıklama yapdığı andan itibaren sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulama yapılabilecek.

yks sonuç

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Sonuçları genelde 15 gün içerisinde duyuran ÖSYM’nin en geç 20 Ağustos tarihine kadar YKS tercih sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin