Yerel Alıntılar Nasıl Oluşturulur?

0
342
Yerel Alıntılar Nasıl Oluşturulur?

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Yerel Alıntılar Nasıl Oluşturulur? hakkında bilgiler vereceğiz.

Yerel alıntı, işletmenizin adının, adresinin ve telefonunun yer aldığı çevrimiçi bilgiler bütünü olarak kabul edilmektedir.

Yerel alıntı, işletmenin adının adresinin ve telefon numarasının çevrimiçi olarak bahsedildiği bir bilgiler bütünüdür. Alıntılar çok pek çok yerde görülebilmektedir. Yerel alıntılar nasıl oluşturulur sorusunun cevabı da şu şekildedir.

  • Yerel alıntılar neden önemlidir?
  • Ne tür alıntılar var?
  • Alıntılar nasıl alınır?
  • Tutarlılık ve doğruluk neden önemlidir?

Alıntılar iki ana başlık için oldukça önemlidir. Bunlardan birincisi yerel arama sorguları için daha yüksek sıralama sağlamaktadır. İkincisi ise insanların çevrimiçi olarak işletmenizi keşfetmesini sağlar.

Alıntılar yerel SEO hizmetinde yardımcı olmaktadır. Alıntılar ile arama motorunda işletmenizin varlığını, güvenilirliğinin doğrulanmasına yardımcı olur. Alıntılar ile arama motorunun işletmenize güveni artmaktadır.

Hangi Tür Alıntılar Bulunmaktadır?

İki tür alıntı bulunmaktadır.

  • Yapılandırılmış alıntı
  • Yapılandırılmamış alıntı

Yapılandırılmış alıntıda bir işletmenin adı adresi ve telefon bilgileri yer alır. Daha fazla bilgi içerir. İyi yapılandırılmamış alıntı ise, işletmeden bağlamsal olarak yapılan alıntıdır. Genellikle işletmenin bilgilerini içermez.

Alıntı Nasıl Oluşturulur?

Alıntıları oluşturmak için çok dört adım izlenmelidir

  • ‘Büyük üç’ veri toplayıcılar arasında yer alın
  • Diğer temel sitelere gönderin
  • Popüler endüstri ve yerel sitelere gönderin
  • Yapılandırılmamış alıntıları takip edin

‘Büyük üç’ Veri Toplayıcılar Arasında Yer Alın

İnternette binlerce iş rehberi bulunmaktadır. Ancak bu bir iş rehberlerinin hepsi tüm işletmelere güvenmemektedir. Bu noktada veri toplayıcılar sorunu çözmektedir. Veri toplayıcılar işletmeler hakkındaki bilgileri başka web sitelerine dağıtmaktadırlar. Bu tür veri toplayıcılarına bilgiyi verebilirsiniz.

Diğer Temel Sitelere Gönderin

Veri toplayıcılar temel sitelere işletmenizin bilgisini dağıtsa da bu genellikle sınırlı kalmaktadır. Bu nedenle temel sitelerle doğrudan iletişim kurmak yararlı olacaktır. Ülkenizde bulunan temel siteler ile direkt iletişime geçmek işletmenizin görünür olmasını sağlayacaktır. Bu noktada işletmenizin bilgisine temel siteleri göndermenin herhangi bir sıkıntısı yoktur.

Popüler Endüstri ve Yerel Sitelere Gönderin

Popüler sektörel ve coğrafi bölgeye özgü alıntı fırsatları araştırmak için artık vakit gelmiştir. Örneğin bir otel işletiyor iseniz buna göre, alıntı oluşturmanın zamanı gelmiştir.

Alıntıların Tutarlı ve Doğru Tutmak Önemlidir

Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış alıntılar için doğru ve tutarlı tutmak oldukça önemlidir. Bir platformda başka bir numara var iken bir başka yerde farklı bir numara olmamalıdır.

Bu durum ile sadece SEO açısından değil aynı zamanda tüketicilere de güven vermeyeceksiniz. Bu noktada tutarlı ve doğru olması oldukça önemlidir.

İşletmeler kendilerine ait verileri koruyamaz ve sürdürmezler ise güvenilmez konuma gelmektedirler. Ya da bunun yanında kapandığı gibi bir durum ortaya çıkabilir.

Ancak belli noktalarda tutarlı olmak için ekstra kafa yormaya gerek yoktur. Bazen kafe veya cafe olması çok bir anlam değişikliğine neden olmaz. Bunun yanında diğer tüm konular eşleştiğinden bu durum sorun oluşturmayacaktır.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin