Yeni bir virüs alarmı daha! – Kaynağı henüz bilinmiyor

0
396
Yeni bir virüs alarmı daha
Yeni bir virüs alarmı daha

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni bir virüs alarmı daha! – Kaynağı henüz bilinmiyor hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeni bir virüs alarmı daha! – Kaynağı henüz bilinmiyor

ŞİMDİYE KADAR 3 KİŞİ ÖLDÜ Arjantin’de gizemli bir zatürre hastalığından üç kişi öldü ve yeni bir viral salgın endişelerine yol açtı. Güney Amerika ülkesindeki sağlık yetkilileri, ardından 6 kişinin daha ‘kökeni bilinmeyen pnömoni’ ile enfekte olduğunu söyledi. Vakalar, ülkenin kuzeybatısındaki Tucumán kentinde özel bir hastanede tedavi gören sekiz sağlık çalışanı ve bir yoğun bakım hastasından oluşuyor.

YENİ BİR VİRÜS OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR Ülkedeki sağlık yetkilileri endişeli olduklarını çünkü vakalara yapılan Covid, grip ve hantavirüs testlerinin negatif olduğu ve bu durumun yeni bir virüse işaret ettiğini söyledi. Hastalığın, genellikle yeni viral salgınların kurbanları olan sağlık çalışanlarına bulaşması hastalığın yayılma hızının yüksek olabileceğini gösterdi.

Bununla birlikte söz konusu haber, Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinden açıklanamayan bir zatürRe raporlarının sızmaya başlamasından iki buçuk yıl sonra geldi. Çin?deki hastalık daha sonra Covid-19 olarak adlandırıldı.

Tucumán eyaletinin sağlık bakanı Luis Medina Ruiz, gizemli pnömoniye yakalanan İlk altı hastanın 18-22 Ağustos tarihleri ​​arasında yoğun akciğer enfeksiyonu ile hastaneye başvurduklarıı ve nefes almada güçlük ve göğüs ağrısı benzeri semtomlar gösterdiklerini söyledi.

Testler Başladı

30’DAN FAZLA VİRÜS VE BAKTERİ İÇİN TEST EDİLDİLER Ruiz, “Bu hastaların ortak noktası, iki taraflı pnömoni ile şiddetli solunum rahatsızlığı ve Covid-19?a çok benzeyen X-Ray görüntülerindeki benzerliktir. Ancak, hastaların, ‘Covid-19, soğuk algınlığı, hem A hem de B tipi grip’ dahil olmak üzere 30’dan fazla virüs ve bakteri için test edilmiş ve bunların hepsi negatif çıkmıştır.

HASTANE KARANTİNAYA ALINDI Hastalardan alınan numuneler, daha fazla analiz için Arjantin Ulusal Sağlık Laboratuarları?na gönderilmiştir. Vakaların tedavi gördüğü hastane şu anda karantina altında bulunuyor ve hastaların temaslıları izlenerek izole ediliyor? diye konuştu.

DSÖ VE EMA TAKİP EDİYOR Diğer taraftan, Batı’daki uzmanlar, salgının Covid-19?un ortaya çıkışıyla benzerliklerine rağmen alarm zilini çalmaya başlamak için çok erken olduğunu söyledi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi’nin (EMA) salgın istihbarat ekipleri gizemli pnömoni vakalarını izlediklerini duyurdu.

Edinburgh Üniversitesi’nde küresel sağlık başkanı Prof. Dr. Devi Sridhar konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Açıkça endişe verici, ancak yine de bulaşma ve kaynağı hakkında önemli bilgilere ihtiyacımız var. Bu, tehlikeli patojenlere karşı kolektif savunmasızlığımızı gösteriyor. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir salgın,hızlı bir şekilde kontrol altına alınmazsa, hava yolculuğu ve ticaret nedeniyle hızla yayılabilir? dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin