Yediemin yüzde 30 daha ucuza 2. el araba satışı yapacak: Satılık araçlar için başvurular başlıyor

0
175

Son dakika haberi: Yedieminlerdeki 2. el araçların satışları başlıyor. Devlet, yüzde 30 daha ucuza araba satışı yapacak. İşte gelen son dakika bilgileri ve başvuru detayları.

Ucuza 2. el araba almak isteyenlerin beklediği gün geldi: Yüzde 30 daha ucuza araba satışı yapılacak.

Yedieminlerde tutulan yüz binden fazla aracın satışı için geri sayımda son günlere girildi. Adalet bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada Yedieminlerdeki araçların 1 Kasım tarihinden itibaren ihale yolu ile satılacağını söylemiş, daha sonra ise söz konusu satışlar için yönetmelik yayınlanmıştı.

Satış duyurusunun yayınlanması ile ilgili yönetmelikte şu ifadelere yer verildi:

(1) İcra dairesince tasfiye edilmesine karar verilen mala ilişkin bilgiler, tasfiye dairesine bildirilir ve tasfiye dairesince duyurulur.

(2) Duyuru, Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü UYAP Bilişim Sistemine entegre portallar vasıtasıyla yapılır.

(3) Yapılacak duyuruda; icra dairesi ve dosya numarası, tasfiye dairesi ve dosya numarası, borçlunun adı ve soyadının ilk iki harfi ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının ilk iki rakamı, tasfiye edilecek malın bilgileri, varsa rehin hakkı sahibi ve kamu haczine ilişkin bilgiler ile gerekli diğer bilgiler yer alır.

(4) Duyuru, tasfiyeye konu malın tasfiye işlemleri sona erince kaldırılır.

Yedieminlerde tutulan araçlar, hangi icra dairesi tarafından el konulmuşsa o icra dairesinde ilana konulacak. UYAP üzerinden yayınlanacak ihaleye başvurular başlayacak ve başvuru yapanlar arasında en yüksek fiyatı veren kişi ya da şirket, söz konusu aracı alabilecek.

el

1 KASIM’DA BAŞLIYOR

Söz konusu satışlar 1 Kasım tarihinde başlayacak. Satışlar UYAP üzerinden başlayacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin