Yağlı ciltlerin kullanabileceği 7 fondöten ve özellikleri

0
434
Yağlı ciltlerin kullanabileceği
Yağlı ciltlerin kullanabileceği

Sağlık kategorisinde, bu yazımızda sizlere Yağlı ciltlerin kullanabileceği 7 fondöten ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yağlı ciltlerin kullanabileceği 7 fondöten ve özellikleri

Suya dayanıklı olmasıyla dikkat çeken fondöten, sıcak ve terle birlikte dağılmıyor ve gün boyu kalıcılığını koruyor. Uygun fiyatlı bir seçenek olması ise en büyük artısı!

Mineralli ve pudra formundaki fondötenler yağlı ciltlerin en büyük düşmanlarıdır. Tendeki fazla sebumu emmekten onlardan iyisi yoktur. Ancak sürmesi ve uygulaması da bir hayli zordur. İnce katlar halinde uygulamayı deneyin.

Parlayan bölgeleri kapayan, nemsiz noktaları neme kavuşturan, yağsız formülüyle hafif doğal bir görünüm sağlıyor.  İçeriğinde SPF’de bulunan fondöten ipeksi bir görünüm isteyenlerin tercihi olabilir.

30 farklı renk seçeneği ile her cilt tonuna uygun bir ürün bulmak mümkün oluyor. Yağsız, mineralli formülü iyi bir kapatıcılık sağlıyor.

MAC’in bu ürününde her ne kadar ‘matlaştırıcı’ ifadesi yer almasa da özellikle moda haftalarının en çok tercih edilen fondöteni olarak öne çıkıyor. Spot ışıklarını altında daha da artan parlamayı dindiriyor.

Sıradaki tavsiyemiz ise bir fondöten değil, bir baz olarak karşımızda. Biliyoruz cilt tonuna uygun fondöten bulmak bir hayli zor. Tam da buldum derken yaz sıcağında bu ürünün aktığını ve cildinizi yağlandırdığını keşfediyorsunuz. İşte Urban Decay’in bu pudrasını fondöteninizle karıştırdığınızda hem rengini değiştirmiyor, hem de ürünü cildinize sabitleyerek parlamayı önlüyor.

20 renk seçeneğine sahip Velvet Matte Foundation Stick anında yumuşak bir matlık sağlıyor, kurutmuyor, çizgilere dolmuyor ve kesinlikle kalıpsı bir görünüm bırakmıyor. Doğal bir görünüm için yüzünüzde gezdirin, daha yoğun bir kapatıcılık için ise noktasal olarak yüzünüzün farklı alanlarına uygulayın.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin