Xml Bayilik Nedir? Nasıl Alınır ve Bayilik Veren Firmalar!

0
577

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Xml Bayilik Nedir? Nasıl Alınır ve Bayilik Veren Firmalar Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Xml Bayilik Nedir? Nasıl Alınır ve Bayilik Veren Firmalar Nelerdir?

Xml bayilik E-ticaret tekniklerinden birisidir. Yani bu sistemde stoğu olmayan bir ürünü doğrudan tedarikçiden alıcıya ulaşması sağlanmaktadır. Bu durumu da yapabilmek için Xml Entegrasyonunun sağlanması gerekmektedir. Yani tedarikçi ile e ticaret şirketi anlaşmalı ve ürün bilgilerini siteye hızlı bir şekilde aktarmalıdır. Bu sistem sürekli kontrol edilip ürünün stok bilgisi, fiyatı ve ebadı güncellenmelidir. Peki, bu sistemin faydası nedir ve nasıl kazanç sağlar?

Bu sistemin en büyük artısı gelişen teknoloji ile birlikte bir ürünün tedarik edilmesi, paketlenmesi ve kargoya verilmesi gibi maliyetleri ortadan kaldırmasıdır. Bu sistemi yapabilmek için belirli miktarda sermaye olması her zaman için avantajdır. Ayrıca bu sistemi yeteri kadar yeri olmayan insanlar da tercih etmektedir.

Bu sistemde yine en büyük görev tedarikçiye düşmektedir. Kendisinin stok listesi devamlı güncellenmeli ve kargo süresi aynı şekilde ayarlanmalıdır. Ürünün ise gönderim süresi tedarikçiden tedarikçiye değişim göstermektedir.

Xml Bayiliğin Olumsuzluklar Nelerdir?

Xml bayilikte göze çarpan bazı olumsuzluklar yer almaktadır. Güvenli bir E-ticaret geçmişi olmayan kişilerle her tedarikçi firma anlaşma yapmayabilir. Bunun için sağlam bir resmi şirketin olması gerekir. Xml entegrasyonu olan bir firma ile görüşmek isteyebilirler. Bunun yanı sıra sürekli olarak sayfayı güncelleyeceğiniz için alıcı sizden bir ürün bekleyecektir. Fakat tedarikçinin elinde ürün kalmadığı zaman sizler de zor durumda kalabilirsiniz.

Müşterilerin ne zaman sipariş verdiğini göremeyeceksiniz. Bu yüzden yine ürünü tedarik etme açısında problem yaşayabilirsiniz.

Özellikle yoğun bir sipariş akışı geldiğinde müşterilerin bilgilerini tek tek girmek zorunda kalıp, tedarikçiye o bilgileri işlemeniz gerekmektedir. Bu iş içinde tek başınıza yetişebilmeniz imkansız bir hal alacaktır. O yüzden başka bir işle ilgilenemeyeceksiniz.

Tek tek müşterilerinize ürünün durumu ile ilgili mail göndermeniz gerekmektedir. Bu da neredeyse tek kaldığınız zaman imkansız gibi gözükmektedir. Arada aracı bir firma olduğu için siz de bilgiler ve tedarikçi arasında sürekli mekik dokuyacak ve zorlanacaksınız. Bu yüzden bu şekilde uğraşmak sizler için de çok zahmetli bir hal alır.

Xml Bayilik Nedir Nasıl Alınır ve Bayilik Veren Firmalar Nelerdir

Xml Bayilik Nasıl Alınır?

Öncelikle bu kişilerin fatura kesme zorunlulukları bulunmaktadır. Bu yüzden resmi bir şirketinizin olması gerekmektedir. Ve akabinde Xml hizmeti veren birçok firma görebilirsiniz. Xml anlaşması yapmak istiyorsanız yine her firmanın kendisine göre şartları bulunmaktadır. Çünkü bu sistem hem karlı hem de avantajlı gözükmektedir. Sektörde hizmet eden firmaların yıllık talep ettikleri ücretleri karşılamanız gerekmektedir. Fakat yine de ekstra olarak Xml için fiyat talep etmeyen firmalar da mevcuttur. Bu firmaları özenle seçmeniz gerekmektedir. Çünkü ücretsiz diye anlaşma yaptığınız birçok firma ürün tedariki konusunda sizlere sıkıntı yaşatabilir. Bu yüzden sizler de müşteriler karşısında küçük duruma düşebilirsiniz.

Xml firması ayarladıktan sonra yine Xml sistemi için Entegtasyon yapmanız gerekmektedir. Bunun için de yazılım kullanmanız gerekmektedir. Bu yazılımdan sonra artık ürünleri tedarik edebilirsiniz.

Xml İçin Bayilik Veren Firmalar

Xml sistemi için birçok bayilik veren firma mevcuttur. Hangi alanda ürün tedarik edeceğinize karar veremediyseniz bazı firmaları şu şekilde derledik;

Bebek ürünleri için; www.bebekhediye.com sayfası ile anlaşabilirsiniz.

Hediyelik eşya satışı yapmak istiyorsanız da e-hediyeci.com’u ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.

Kitap satışı ülkemizde en çok internet üzerinden gerçekleşmektedir. Bu yüzden sizler de kitap satışı yapmak istiyorsanız trendkitap.com adresine bir göz atabilirsiniz.

Bunların yanı sıra giyim üzerine de e-ticarette çok fazla alana sahipsiniz. Twister.com ve stokhanem.com sayfaları da ziyaret etmeniz için sizlere sunulan bir seçenektir.

Bilgisayar ve kırtasiye sektörü de yine çok hareketli bir sektördür. Burada ise gözümüze çarpan bigpoint.com sayfasına gözümüz çarpmaktadır.

Takı ve aksesuar yine ülkemizde önemli satış alanına sahip bir sektördür. Burada ise gumush.com sayfasına göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Gözlük sektörüne girmek isterseniz de gozlukadasi.com sayfası sizler için bir fırsattır.

Oto aksesuar ürünleri de E-ticarette önemli bir yer kaplamaktadır. Bunun için de modacar.com sayfasına bir bakabilir eğer kafanıza yatıyorsa anlaşma yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin