WhatsApp’a iki yeni özellik birden geldi – Çok şaşıracaksınız

0
146
WhatsApp'a iki yeni özellik
WhatsApp'a iki yeni özellik

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere WhatsApp’a iki yeni özellik birden geldi – Çok şaşıracaksınız hakkında bilgiler vereceğiz.

WhatsApp’a iki yeni özellik birden geldi – Çok şaşıracaksınız

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon uygulaması WhatsApp yeni özelliğini test etmeye başladı. 2 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan WhatsApp kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre uygulamaya numara gizleme seçeneği eklenecek.

WhatsApp ile ilgili güncellemeleri önceden paylaşan haber platformu WABetaInfo’nun haberine göre; WhatsApp Desktop sürümüne gelen beta güncellemesinde numara gizleme özelliği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların işletme hesapları ile iletişim kurarken numaralarını gizleyebileceği ifade edilmişti.

Beta testindeki ekran görüntüleri numara gizleme özelliğinin nasıl çalışacağını gözler önüne serdi. Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere kullanıcılar işletme hesabıyla iletişim kurarken numaralarının karşı tarafa görünüp görünmediğini öğrenebilecek.

SOHBET ANKETİ GELİYOR!

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bir başka özellik ise anket sohbeti. WABetaInfo’nun paylaştığı bilgilere göre; WhatsApp, ürünler, yeni özellikler ve diğer konular hakkında geri bildirimde bulunulması amacıyla kullanıcılara anket sunacak. Kullanıcılar anket sohbetlerini kapatabilme seçeneğine sahip olacak.

Anketlerde verilen yanıtlar kullanıcıların deneyimini hiçbir şekilde etkilenmezken şirket geri bildirimlere göre uygulamada iyileştirmeler yapacak. Bu sohbet anketi kullanıcılara WhatsApp’ın resmi profili üzerinden gönderilecek.

WhatsApp Messenger,

akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin