WhatsApp Yerine Kullanılabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması

0
476

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere WhatsApp Yerine Kullanılabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması hakkında bilgiler vereceğiz.

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması

Facebook tarafından alınmış radikal kararlar sonrası WhatsApp kullanıcılarına kabul etme zorunluluğu bulunduran bir bildirim gönderildi. Kişisel bilgilerin Facebook ve şirketleri tarafından kullanılmasını da içeren yeni koşulları kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp hesapları 8 Şubat’ta silinecek. WhatsApp tarafından gelen bu bildirimi kabul etmeyip silecek kullanıcılar için ise 5 mesajlaşma uygulaması listeledik.

1.Signal

Yüksek derecede gizlilik sunan Signal uygulaması, WhatsApp’ın doğrudan rakibi olduğu gibi, ondan çok daha şeffaf politikalara sahiptir. Görüntülü ve sesli konuşmaya kadar tüm WhatsApp özelliklerini taşımaktadır. Ayrıca Android kullanıcılarında da SMS uyguluması olarak da çalışma özelliği mevcuttur. SMS uygulaması silinip yerine kullanılabilir. Uçtan uca şifreleme özelliğine ek olarak, gönderilen mesajın belirli bir süre içerisinde otomatik olarak silinmesi de bu uygulamanın tercih edilme sıklığını arttırmaktadır.

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması

2.Telegram

Telegram oldukça hafif ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Grup mesajlarında herhangi bir sınırı bulunmamaktadır. Arayüzü çok güçlü bir yapıda olsa da gereksiz bütün mesajlaşma uygulamalarından daha çok tercih edilen bir uygulamadır.

WhatsApp Yerine Kullanılabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması

3.Viber

Görüntülü, sesli ve metin mesajları açısından WhatsApp’ın halihazırda en güçlü rakiplerinden biridir. Viber uygulaması yazılan mesajların istenilen zamanlarda silinmesi ile ön plana çıkan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra sohbetler ekranında istenilen mesajlar gizlenebilmektedir. Ayrıca uygulama içerisinde bazı oyunlarda mevcuttur. Mesajlaşma esnasında da bu oyunları oynayabilmek en güzel yanlarından biridir. WhatsApp’a oranla arayüz açısından oldukça kalabalık bir arayüze sahiptir ve dosya boyutu büyüktür.

4.Turkcell BİP

Turkcell BİP, yerli WhatsApp alternatifi denildiğinde akla gelen ilk isimdir. Turkcell BİP mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi özelliklerin dışında çeşitli kanallara abonelik gibi birçok hizmet sunmaktadır. Para gönderme ve akıllı faks gibi özellikleriyle oldukça yenilikçi işlere imza atmıştır.

5.Discord

Discord uygulaması özellikle oyuncuların favori buluşma mekanlarından biridir. Normal bir mesajlaşma uygulamasına kıyasla kanallar ve sohbet odaları kurma imkanı sağlamaktadır. Discord uygulaması kesinlikle WhatsApp’ın yerini alabilecek bir ürün değildir. Ancak yakın çevresinde Discord kullanıcılarının fazla olduğu kişilerin kullanabileceği bir uygulamadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin