Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 50 Personel Alımı İlanı

0
350

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 50 Personel Alımı İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 50 Personel Alımı İlanı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4857 sayılı İş Kanununa göre İŞKUR üzerine 50 Sürekli İşçi Alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak olan adaylar 22 Şubat 2021 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında İŞKUR internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Genel Şartlar

Türk Vatandaşı olmak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almıyor olmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak,

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşından gün almamış olmak,

İlanın yayımlandığı tarih itibariyle en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,

Başvuran adaylar iş yerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır,

Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekan da çalışmasına engel durumunun olmaması,

Adaylar Türkiye İş Kurumunda yayınlanan listede belirtilen meslek kodlarına başvuru yapabilecekler,

Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) ilan edilen iş gücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle ilgili dal ya da dallarından mezun olmak,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 17’inci maddesi gereğince yapılacak olan sınavda başarılı olmak,

Kura ve Sözlü Sınav

Kura çekimi mevzuatına uygun olarak noter huzurunda 9 Mart 2021 Salı günü saat 14:00’da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Amfisinde yapılacaktır. Kura saati, tarihi ve yeri ile ilgili herhangi bir değişiklik olduğunda üniversitenin web sitesi üzerinden duyurulacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınav saati, tarihi ve yeri hakkında bilgiler http://www.yyu.edu.tr duyurulacaktır. Yapılacak olan bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

Atanmaya hak kazanan adaylar Üniversitenin internet adresinde http://www.yyu.edu.tr istenilen belgeleri belirlenecek tarihe kadar Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim edilecektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin