VGM İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek

0
422

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Vakıflar Genel Müdürlüğü İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek hakkında bilgiler vereceğiz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine 1037 TL maaş verileceğini açıkladı. Başvuruya ilgili detaylarda ise “Annesi veya babası olmayan muhtaç çocuklar ile %40 üzeri engelli muhtaç insanlara istenilen şartların uygun olması halinde muhtaç aylığı bağlanacaktır” şeklinde duyuru yapıldı. Muhtaç aylığı için başvuru yapacak olan kişilerin şu şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek

Muhtaç Aylığı için Başvuru Şartları

  • Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,
  • Herhangi bir gelir veya aylığa bağlı olmaması,
  • Gelir getirecek taşınır veya taşınmaz malın mevcut olmaması veya mevcut olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi,
  • Herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması,

Vakıflar Genel Müdürlüğü İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek

Muhtaç Aylığı Başvurusu Yeri ve Şekli

Muhtaç aylığı için talepte bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet etmiş olduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Genel Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla göndererek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. 2021 yılında muhtaç engelliler ve yetim çocukların her birine aylık olarak 1037,96 TL ödenmektedir.

Aylık alan vatandaşların, vefat etmesi muhtaçlığın ortadan kalkması veya bakım altına alınması, yetim olan erkek çocuğun 18, yükseköğrenimde ise 25 yaşını tamamlaması aylığın aralıksız 3 ay alınmaması halinin tespitini takip eden ayın başından itibaren aylıklar kesilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Verecek

Muhtaç Aylığı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Muhtaç aylığı başvuru formu

Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Nedir?

2 Mayıs 1920’de Şer’iyye ve Evkaf Vekaleti olarak kurulan, 3 Mart 1924 yılında şimdiki adını alan, Türkiye’deki vakıfları denetlemekle yükümlü bir kurumdur. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti döneminde de faaliyetlerine devam etmiş ve 41.500 Osmanlı Vakfından kurucu ve mütevellisi ölen vakıfları yöneterek özel bir rol üstlenmiştir. 38.000 kişiyi istihdam eden ve 120 milyon avro değerinde kira gelirine sahip Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan bankadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin