Uçuş Rehberim Uygulaması 50 Bine Yaklaştı

0
370

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Uçuş Rehberim Uygulaması 50 Bine Yaklaştı hakkında bilgiler vereceğiz.

Uçuş Rehberim Uygulaması 50 Bine Yaklaştı

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri uygulaması olan Uçuş Rehberim kullanıcı sayısının 50 bine yaklaştığı bildirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmeleri için geliştirilen mobil uygulama DHMİ Uçuş Rehberim yayınlanmasından kısa süre sonra büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Uygulama her geçen gün büyürken, birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor.

Kısa süre içerisinde 44 bin gibi büyük bir kitleye ulaşan uygulama ile uçuş bilgileri başta olmak üzere daha birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Tamamen yerli ve milli olan uygulama şu özellikleri beraberinde getiriyor.

  • Uçuş bilgisi sorgulama
  • Ücretsiz internet
  • Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulama
  • Havalimanları için Çek Gönder özelliği

Uçuş Rehberim Uygulaması 50 Bine Yaklaştı

Şu Ana Kadar Kurulan Cihaz Sayısı Kaç Oldu?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama DHMİ Uçuş Rehberim ile hava limanı uygulamalarının ve hizmetlerinin cebe girmesi hedefleniyor. Bunun yanında yolculuk ile ilgili de birçok detaya anında ulaşılabiliyor.

Uygulama ile kullanıcılar Facebook Messenger üzerinden DHMİ Uçuş bilgi sistemi üzerine mesaj atabilirken, Twitter’dan da @dhmiucusbilgi kullanıcı hesabına mention atılabiliyor. Turkcell Bip uygulaması üzerinden deyine DHMİ uçuş bilgi sistemine mesaj gönderilebiliryor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, DHMİ Uçuş Rehberim uygulaması 3 ay gibi kısa sürede 44 bin kişi tarafından indirildi. Uygulama ile birlikte 50 binden fazla kişinin uçuş takibi kısmını kullandığını ve 6 binden fazla kişinin de ücretsiz internetten yararlandığı açıklandı. Uygulama üzerinden 1300 kişinin ise HES (Hayat Eve Sığar) Kodu sorgulaması yaptığı açıklandı.

Uygulamaya Kasım 2020’de yeni özellikler eklendi. Bu özellikler ile birlikte HES Kodu sorgulama ve Çek gönder özellikleri eklendi. Yine uygulama ile birlikte hava limanlarında kullanıcılar için 2 GB ücretsiz internet sunuluyor.

Yeni Özellikler Geliyor

Kasım 2020’de eklenen yeni özellikle ile birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşan uygulamaya yeni özelliklerin gelmesine de az bir süre kaldı. Bu özelliklerden bazıları şunlar olacak.

  • İç navigasyon hizmeti
  • Anlık uçuş takibi

Bu iki uygulamanın yanında daha birçok yeni özelliklerinde gelmesi için çalışmaların sürdüğü açıklanırken, kısa süre sonra geleceği bildirildi. Bakanlık tarafından geliştirilen ve tamamen yerli ve milli olan uygulama ile yabancı uygulamaların kullanılmasının önüne geçileceği tahmin ediliyor. Bu kapsamda daha fazla mühendis ve yazılımcının çalıştığı yapılan açıklama yer aldı. Kısa süre sonra daha fazla kullanıcının uygulamayı yükleyeceği tahmin ediliyor. Yapılan açıklamada kısa sürede bunun gerçekleşeceği belirtildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin