Twitter’dan para kazanma dönemi başlıyor: Makale başı ücret geliyor

0
532
Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri gelirleri artırmak için birçok yöntem denerken, makale başı ücret modeli devreye giriyor. Böylece haber üreten, içerik üreten kişiler makalelerini belli bir ücret karşılığında kullanıcılara okutacak.

Elon Musk, sadece Twitter’ı karlı hale getirmeyi değil, aynı zamanda içerik oluşturuculara içeriklerinden para kazanma fırsatı vermeyi de hedefliyor. Platformun CEO’su, medya yayıncılarının makale başına ücret almasına olanak tanıyacak yeni bir özelliği duyurdu.

Musk, son olarak geçtiğimiz hafta Twitter Blue’dan önce verilen ücretsiz mavi tikleri kaldırmıştı. Şimdi de önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan makaleler özelliğinin, makale başına ücretlendirileceği duyuruldu.

Okunan makale başına ücret alınacak

Twitter’ın tartışmalı sahibi Elon Musk, platformu satın aldığından bu yana birçok değişiklik yapmaya başladı. Son olarak duyurulan makaleler özelliğinde, kullanıcıların flood oluşturmak yerine makaleler yazabileceği bir özellik getirileceği duyurulmuştu.

Musk, makaleler özelliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, her makale okunması için okuyuculardan ödeme alınacağını söyledi. Musk, “Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu platform, medya yayıncılarının tek bir tıklamayla kullanıcıları makale başına ücretlendirmesine olanak tanıyacak. Bu sayede aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcılar, ara sıra makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir ücret ödeyebilecekler. Hem medya kuruluşları hem de halk için büyük bir kazan-kazan olmalı.” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklama, okuyucuların abone olmadıkları bir hesabın makalesini ücret karşılığında okuyabileceğini gösteriyor.

Musk’ın duyurduğu bu özelliğin ne zaman geleceği ve ücretin ne kadar olacağı şu an için bilinmiyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin