Twitter Nedir? Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

0
476

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Twitter Nedir? Twitter Hesabı Nasıl Açılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Twitter Nedir?

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitedir. En fazla 140 karakterlik metinler yazma imkanı veren Twitter, çeşitli araç ve gereçlerle daha etkin kullanılabilen yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar yapmış oldukları paylaşımlara twit denilmektedir. Bu sosyal medya içeriğini kullanan kullanıcılar paylaşımlarını kimlerin görebileceğine karar verebilmektedir. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanan kişileri takip edebilmekte ve başka kullanıcılarında onları takip edebilmektedir.

Kullanıcılar Twitter’ın web sitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar, tabletler) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter hesabı oluşturmak her sosyal medya hesabında olduğu gibi oldukça kolaydır. Sadece birkaç yol izleyerek bu sosyal medyanın kullanıcı olmak mümkündür.

Twitter hesabı https://twitter.com web sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden saniyeler içinde oluşturulur ve kullanıma hazırdır. Web sitesi veya mobil uygulamaya giriş yaptıktan:

  • Twitter’a giriş yap veya Twitter’da yeni misin? diye bir soruyla karşılaşılır. Yeni hesap oluşturacak kişilerin Twitter’a kaydol butonuna basmaları gerekmektedir.
  • Twitter’a kaydol butonuna basıldıktan sonra isim-soy isim, telefon numarası veya mail adresi girilir, ardından yeni bir şifre oluşturulur.
  • Sonraki sayfada ise kullanıcı kendisine ait bir kullanıcı adı oluşturmalıdır. Kullanıcının bulmuş olduğu kullanıcı adı daha önce bir başka kişi tarafından kullanıldığı durumlarda Twitter kişiye kullanıcı adları önermektedir.
  • Tüm bu alanlar başarılı bir şekilde doldurulduktan sonra mail adresi veya telefon numarasına doğrulama kodu gönderilir. Doğrulama kodunun onaylanmasının ardından Twitter hesabı aktif hale gelmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin