Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 İşçi Alımı

0
13
Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 İşçi Alımı

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 İşçi Alımı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 İşçi Alımı

Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 işçi alımı detayları 1 Şubat 2021 tarihinde yayımlanmıştır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar ilanın yayınlandığı günden itibaren 5 gün içerisinde www.iskur.gov.tr internet adresinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak olan adayların belge kontrolü Noter Kurası sonrasında Sınav Kurulu tarafından yapılacaktır.

Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 işçi alımı için başvuru yapacak olan adaylar yalnızca bir meslek ve kadro ilanına başvuru yapabilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile denk geldiğinden bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Gerçeğe aykırı belge veren veya beyanda bulunan adayların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınmasına ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Yerleştirme sonucu gerçekleştirilen atama da yanlış veya yanıltıcı beyanda bulunan adayların atama işlemleri yapılmayacaktır.

Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atama şartlarına uymayan adaylar yerine getirilecek yeni yedek adaylar noter kurası ile belirlenecektir.

Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) 45 İşçi Alımı Unvan ve Kadro Sayısı

Kura İşlemleri

İş-Kur tarafından gerçekleştirilecek olan alımda bildirilen aday listesinde yer alan kişiler arasında yapılacak Noter Kurası TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü Eskişehir Bölge Müdürlüğü Misafirhanesinde 12 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Kura sonuçları, sınav yeri, sınav tarihi ve diğer bütün duyurular www.turasas.gov.tr adresinden yayınlanacaktır. Kuraya katılacak olan adaylara ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat gönderilmeyecektir.

Türkiye Raylı Sistem Şirketi (TÜRASAŞ) Alımı Özel Şartlar

  • İstihdam edilecek adaylar noter huzurunda çekilecek kura ve sonrasında yapılacak sözlü sınav ile belirlenmektedir.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak,
  • Kamu kurum veya kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,
  • Kura usulüne tabi kadrolara başvuran adayların meslek için belirlenen okuldan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin