Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

0
371
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Kurumumuz bünyesinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre; 3 Koruma ve Güvenlik
Görevlisi ile 3 Destek Personeli (temizlik işlerinde çalıştırılacak) olmak üzere toplam 6 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 17.01.2022 ile 23.01.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapacaktır. Adayların başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

Genel Şartlar

a) Aşağıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,
b) Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte doğum tarihi 01.01.1987 ve sonrası olanlar başvurabilecektir.
c) Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanan adayların göreve başlamadan önce sunmaları gerekmektedir.)

Özel şartlar

A- Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi;

a) Ön lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavında KPSSP93 puan türünde en az 70 almış olmak.
b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
c) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,
d) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak,
e) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

B- Sözleşmeli Destek Personeli

a) Lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) 2020 yılı KPSS sınavında KPSSP94 puan türünde en az 70 puan almış olmak,

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin