Türkiye geneli 85 bin personel alımı yapılacak – İşte detaylar

0
444
Türkiye geneli 85 bin personel
Türkiye geneli 85 bin personel

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Türkiye geneli 85 bin personel alımı yapılacak – İşte detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye geneli 85 bin personel alımı yapılacak – İşte detaylar

Resmen belli oldu! Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nda alınan kararlara dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bakanlık bünyesince personel istihdam edileceği müjdesini verdi.

Bakan Koca resmi sosyal medya hesabı üzerinden son dakika açıklamasında bulunarak, atama bekleyen binlerce sağlık çalışanına 85 bin atama gerçekleşeceğini duyurdu.

Bakan Koca’nın açıklaması şöyle:

“Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Açıkladı

AKP Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ”Sağlık kuruluşlarındaki uzman hekimlerimizin hastalara daha fazla vakit ayırabilmeleri amacıyla 85 bin yardımcı personel kadrosunu açtık” dedi.

BAKAN KOCA TWİTTER ÜZERİNDEN AÇIKLADI

Bakan güzel haberi az önce Twitter üzerinden verdi. Görülmemiş bir büyüklükte kadro açıldığını duyura Fahrettin Koca şu paylaşımı yaptı:

“Sağlıkta Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 Bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın”

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Yapılan paylaşımı ve açıklamayı görenler, alımların hangi kadrolara yapılacağını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı 85 bin kadrolu personel alımında alımların hangi kadroda olacağının şu anda belli olmayacağı belirtildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin