Tranko-Buskas Nedir? Ne İçin Kullanılır?

0
507

Sağlık kategorisinde, bu yazımızda sizlere Tranko-Buskas Nedir? Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Tranko-Buskas Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Tranko-Buskas’ın içindeki medazepam, endişe giderici ve kas gevşetici etkilere sahiptir. Ayrıca sindirim organları, üreme organları, idrar yolları gibi iç organlardaki düz kasları gevşeterek spazm çözücü etkisi de mevcuttur. Tranko-Buskas inek sütünden elde edilen laktoz monohidrat ve sığır kaynaklı jelatin içermektedir. Bu sebeple doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır.

Tranko-Buskas ruhsal gerginliklere bağlı olarak karın bölgesinde meydana gelen spazmlar, ağrılı adet görme, hıçkırık, rahim spazmı, safra yollarındaki şişkinlik ve kramp ağrıları, asabi mide rahatsızlıkları ve ayrıca kadın üreme organlarının işlevsel bozukluklarında (adet dönemi öncesi gerginlik, menopoz dönemindeki yakınmalar) kullanılmaktadır.

Tranko-Buskas’ı tiroit bozukluğu, kalp yetmezliği, göz tansiyonu, kalın bağırsaklarda genişleme, alkol veya uyuşturucu bağımlılığı, medazepam alerjisi, gebelik, çocuklar, anormal kas güçsüzlüğü veya miyasteni adı verilen hastalık gibi hastalıklara sahip olan kişilerin doktor kontrolünde tedavi olmaları gerekmektedir.

Tranko-Buskas Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın Olmayan Yan Etkileri: Ağız kuruluğu, deride kızarıklık, deride döküntü, kalp atımlarında hızlanma

Seyrek Görülen Yan Etkiler: İdrar yapmada güçlük, sinirlilik, öfke, huzursuzluk, intihar düşünceleri, uyku bozuklukları, anormal kanamalar, deride morarmalar, soluk almada güçlük, ciddi alerjik reaksiyonlar, solunum yollarında daralma

Çok Seyrek Görülen Yan Etkileri: Baygınlık, sersemlik, göz bebeklerinde titreme, çift görme, nöbet benzeri kas spazmları, bellek fonksiyonunda bozulma, konuşma bozuklukları, yürüme bozuklukları, deri renginde sararma, idrarın kola renginde çıkması gibi karaciğer işlev bozuklukları,

Öngörülemeyen Yan Etkiler: Bulantı, ishal veya kabızlık, uyku hali, yorgunluk, cinsel istekte azalma

Tranko-Buskas Nasıl Kullanılır?

Tranko-Buskas’ın dozuna ve günde kaç kez kullanılması gerektiğine doktor karar vermektedir. Genel olarak doz günde üç kez uygulanan 10 ila 20 mg arasında değişmektedir. Tranko-Buskas ağız yolu ile yutularak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın yemeklerden önce bir bardak su ile yeterli miktarda alınması gerekmektedir. Tranko-Buskas ortalama tedavi süresi 2 haftadır. Ancak bu kullanılan nedene ve hastalığın şiddetine göre değişiklik göstermektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin