Ticaret Bakanlığı 115 Kişi ÖGG ve Beden İşçisi Alımı İlanı

0
402

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Ticaret Bakanlığı 115 Kişi Güvenlik Görevlisi ve Beden İşçisi Alımı İlanı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ticaret Bakanlığı 115 Kişi Güvenlik Görevlisi ve Beden İşçisi Alımı İlanı

Ticaret Bakanlığı 115 sürekli işçi alımı ilanı 10 Şubat 2021 tarihinde resmi gazete de yayımlanmıştır. Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan 15 Şubat 2021 tarihinde İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. İlan şartlarını taşıyan adaylar ilanın İŞ-KUR internet sitesinde yayımladığı tarihten itibaren 5 gün içinde yapılacaktır. www.esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden T.C Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru işlemi gerçekleştirilecektir.

Ticaret Bakanlığı 115 işçi alımı için kura ve sözlü sınav yapılacaktır. Her aday yalnızca bir kadroya başvuru yapabilecektir. Şahsen, posta veya e-posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı): İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır, Ağrı

-Beden İşçisi: İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Hatay, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Ağrı, Şırnak

Başvuru Şartları

Türk Vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Askerlik ile ilişiği bulunmamak,

Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

a) Güvenlik Görevlisi (Silahlı) Kadro alımı şartları;

  • En az ortaöğretim en çok önlisans mezunu olmak,
  • Valilik tarafından verilen özel güvenlik kartına sahip olmak,
  • Vardiyalı sistemde çalışmaya herhangi bir engeli olmamak,
  • Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak,
  • Güvenlik Görevlisi işçi alımı kadrosu için erkek adaylar en az 172 cm, kadın adaylar için en az 165 cm boy şartını taşıyor olmak,

b) Beden İşçisi Kadro alımı için;

  • En az ortaöğretim mezunu olmak,
  • Görevini sürekli yapmasına engeli olmamak,

Kura ve Sözlü Sınav

Kura işlemleri 25 Şubat 2021 tarihinde saat 11:00’da Ticaret Bakanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Kura tarihi, saati veya yeri ile ilgili olabilecek değişiklikler www.ticaret.gov.tr adresinden açıklanacaktır. COVİD-19 nedeniyle kura çekilişi canlı yayınla gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınava ilan edilen kadro sayısının 4 katı kadar asıl aday katılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar www.ticaret.gov.tr adresinden ilan edilecek olup, yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Ayrıca sözlü sınav tarihi, saati ve yeri ile ilgili bilgilendirmeler de www.ticaret.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin