THY 17 bin TL maaşla 3100 işçi ve personel alımı yapacak

0
376
THY 17 bin TL maaşla
THY 17 bin TL maaşla

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere THY 17 bin TL maaşla 3100 işçi ve personel alımı yapacak hakkında bilgiler vereceğiz.

THY 17 bin TL maaşla 3100 işçi ve personel alımı yapacak

Türk Hava Yolları İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat bir son dakika açıklamasında bulundu. Bolat yaptığı açıklamada THY’ye yapılacak personel alımına değindi. Türkiye Gazetesi’nden Canan Eraslan’a konuşan Bolat yaptığı açıklamada yeni dönem personel alımlarına değindi ve personellere verilecek maaş konusunda bilgi verdi.

THY’nin filosunda gelinen son durumu açıklayan Bolat, “THY, 2020 ve 2021 yıllarında network taşıyıcıları arasında Avrupa’da en çok uçuş gerçekleştiren ve en çok kapasite sunan hava yolu olmuştur. 8 Ağustos 2022 itibarıyla ortalama 1206 günlük uçuş sayısı ile network taşıyıcıları arasında 1. sırada yer alıyoruz. Avrupa’daki aksaklıklar sebebiyle iptaller yaşıyoruz evet ama ortaklığımızın uçuş iptalleri Avrupa ortalamasının çok altında. Avrupalı hava yollarının 2019’un kapasitesinin yüzde 81’ine, global hava yollarının ise ancak yüzde 65’ine ulaştığı bu dönemde farkımızı ortaya koyuyor ve 2019’un yüzde 22 üzerine çıkıyoruz” dedi.

25 uçağın turizme ayrıldığını söyleyen Bolat, “Ülkemize transit uçuşla gelen yabancılara ‘gel, kısa süre de olsa İstanbul’da yaşa’ diyoruz. Hiçbir ek ücret istemiyoruz. Bir gece konaklatıyoruz. Yeter ki bir görsün, daha uzun zaman ayırması gerektiğini görsün istiyoruz. 21’inde Van’a gideceğiz. İlk kez İstanbul dışında yönetim kurulu toplantımızı yapacağız. İlk il Van olacak. Ardından Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Hatay diye devam edeceğiz. Değerlerimizi tanıtacağız. Güneş-deniz turizminde herkes tanıyor ama kültürel değerlerimizi bilmiyorlar. İnanç turizmimizdeki güçlü yönleri, kültürlerin bir arada yaşadığı Mardin’i tanımıyorlar. Erzurum’u sadece kış turizmiyle tanıyorlar. Bunları değiştireceğiz” dedi.

PERSONEL ALIMI İLANI

THY Başkanı yaptığı açıklamada personel alımına da değindi. “Önemli yatırım yapıyoruz.” diyen Bolat, yakın zamanda yapılacak personel alımları konusunda, “700 pilot alımı için ilana çıkacağız. Pilotlarımızı yetiştirip sektöre kazandırıyoruz. Diğer alanlarımıza da insan kaynağını büyütüyoruz. Bu yıl ana markamız THY’ye ilk 6 ayda 963 yeni arkadaşımız katıldı. Sayıyı 2.600’ün üzerine çıkaracağız. Uçak bakımda 500 arkadaşımız daha katılacak. Toplam da ise 3100 personel alımı yapılacak. Bizde ilk işe başlayan 17 bin lira alıyor” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU DETAYLARI

İlanın ise kısa bir zaman dilimi içinde gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde tüm detayları ile paylaşılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin