Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak Kazandırır Mı?

0
463

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak Kazandırır Mı? hakkında bilgiler vereceğiz.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak Kazandırır Mı?

Evlerin yeni süsü haline gelmiştir. Yeni moda haline gelen teraryum, Latince kökenlidir. Toprak anlamına gelen Terra kelimesi ile akvaryum anlamını taşıyan arium kelimelerinin birleşmesiyle meydana gelmiştir. Fanus içine yerleştirilen bir tür bitkidir. Modern evlerin aksesuarlarından biri haline gelmiştir.

Yüzlerce farklı çeşidi bulunmaktadır. Teraryum yapılırken tropik ve egzotik ekosistemler taklit edilir. Piyasa da çok uyguna bulunabileceği gibi binlerce liraya da bulunabilir. Teraryumun yapımı oldukça basittir. Fanusun seçilir. Fanusun tabanına toprak ve bitki yerleştirilir. Bu toprak ve bitkilerin üzerine yerleştirilen küçük objeler ile süsleme yapılır. Teraryum yapımı birçok kişi için hobi haline gelmiştir.

Teraryum (Minyatür Bahçe)

Teraryum diğer adıyla minyatür bahçe ile minik dünyalar oluşturabilirsiniz. Zamanla gelişerek şu anki konumuna olan teraryumlar bakımı zor olan bitkileri korumanıza yardımcı olmaktadır. Botanik meraklılarının rağbet gösterdiği minyatür bahçeler bitki yetiştirme yöntemi olarak hayatımıza girdi.

Teraryum Yapım ve Bakımı

Son yıllarda ülkemizde çok rağbet gören teraryum yani minyatür bahçeler bir botanik akım haline gelmiştir. Sanat eseri gibi görünen birçok minyatür bahçeyle karşılaşmamız mümkündür. Teraryumlara bahçe akvaryumu da denilebilir.

Teraryum minyatür bahçe yapımı için gerekli malzemeleri çok rahat temin edebiliriz. Temin edilen bu malzemelerle kendi ekolojik bahçemizi oluşturabiliriz. Bunun için can bir kap veya fanus ayarlamamız gerekir. İç tabanını süslemek için toprak, çeşitli bitkiler, çakıl taşı ve küçük objeler kullanılabilir. Görüldüğü gibi teraryum yapmak için gerekli malzemeler herkesin ulaşabileceği şeylerdir. Teraryum malzemelerini temin etmek gibi yapmak da basittir. Birkaç adımda kendi minyatür bahçemizi yapmış oluruz.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak Kazandırır Mı

Teraryum Minyatür Bahçe Yaparak Para Kazanmak

Evde yapılan işler arasında en eğlenceli olan işlerden biridir. Hobi olarak yapılan minyatür bahçeler para kazanmak için bir alternatif olabilir. Hayal gücü ve el becerisi kullanarak yapılan teraryum – minyatür bahçeler evde para kazanmak için güzel bir yoldur. Malzemeleri çok rahatlıkla bulunabilen ve yapımı kolay olan minyatür bahçeler el becerisi hayal gücü olanlar için geçim kapısı açmaktadır. Teraryumlar 100 TL’den başlamakta ve kullanılan malzeme kalitesine göre fiyatı artmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin