TEİAŞ KPSS En Az 60 Puanla 101 Personel Alımı

0
448
TEİAŞ En Az Önlisans Mezunu ve KPSS En Az 60 Puanla 101 Personel Alımı

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere TEİAŞ En Az Önlisans Mezunu ve KPSS En Az 60 Puanla 101 Personel Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

TEİAŞ En Az Önlisans Mezunu ve KPSS En Az 60 Puanla 101 Personel Alımı

TEİAŞ 9 Ağustos 2021 tarihli resmi gazetede personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Durumları talep şartlarına uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde (16-20/08/2021 tarihleri arası) İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapabilecektir.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre TEİAŞ En Az Önlisans Mezunu ve KPSS En Az 60 Puanla 31 Elektrik Teknikeri, 4 Elektronik Teknisyeni ve 66 Elektrik Teknisyeni alınacaktır.

Teknikerler İçin

İŞKUR’a başvuru yapan adaylardan;

-TEİAŞ En Az Önlisans mezunu 2020 yılı KPSS P93 puan türünden altmış (60) ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, talep şartlarına uygun adaylar arasından, en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere açık iş sayısının dört (4) katı aday;

-Öncelik hakkına sahip olarak başvuran adaylardan talep şartlarına uygun olanlar arasından, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınarak ve eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday ayrı listeler hâlinde Şirkete gönderilecek ve talep şartlarına uyan adayların tamamı sözlü sınava davet edilecektir.

Teknisyenler İçin

İŞKUR’a başvuru yapan ve isimleri Şirketimize gönderilen adaylardan;

– Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile

– Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketinin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) “duyurular” kısmından ilan edilecektir.

TEİAŞ Nedir?

Modern dünyada elektriğin günlük yaşam içerisindeki vazgeçilmez konumu, elektriği karşılanması gereken temel insani ihtiyaçlardan biri haline getirmiştir. Bu durum, beslenmeden barınmaya, ulaşımdan ısınmaya elektriğin ekonomik, kesintisiz, güvenilir ve çevreye duyarlı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması hedefini doğurmaktadır. Kısaca elektriğe erişim olarak tanımlanabilecek bu hedef üretim, iletim ve dağıtım aşamalarını barındırmaktadır.

Ülkemizde TEİAŞ tarafından yürütülen iletim faaliyeti, üretilen elektriğin tüketiciye dağıtımını sağlayan ve dağıtım şebekesine aktarımından sorumlu kritik faaliyeti ifade etmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin