TC kimlik numarasıyla başvuran vatandaşların hesaplarına 263 TL yatacak

0
390
TC kimlik numarasıyla başvuran
TC kimlik numarasıyla başvuran

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere TC kimlik numarasıyla başvuran vatandaşların hesaplarına 263 TL yatacak hakkında bilgiler vereceğiz.

TC kimlik numarasıyla başvuran vatandaşların hesaplarına 263 TL yatacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Birçok vatandaşın banka hesaplarına paraların yattığı belirtilerek aylık olarak hesaplara 263 TL yattığı bildirildi. Vatandaşlar internet üzerinden TC kimlik numarası bilgileriyle başvuru yaparak hak sahibi olduğu ve hasta bezleri bedelleri aylık olarak hasta ya da hasta yakınının banka hesabına paraların yattığı bildirildi.

ÇOK VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Canbolat, sistemin faydalarını paylaşarak hasta bezi ihtiyacı olan vatandaşların bu değişiklikle birlikte çok daha kolay bir şekilde ihtiyaçlarının karşılanabildiğini ifade etti. Canbolat açıklamalarında değişikliğe gidilmesinin çeşitli sebepleri olduğunu belirtti ve daha önceki sistemden birçok vatandaşın şikayetçi olduğunu aktardı.

 TC kimlik numarasıyla başvuran vatandaşlara AYLIK 263 TL YATIRILIYOR

Canbolat, Eski sistem hakkında bazı yakınmalar olduğunu belirterek bazı reçetelerin eksik karşılandığı ya da sahte rapor kullanıldığı iddia edildiği vurguladı. Ayrıca Canbolat açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kurumun yaptığı değişiklikle bu iddialar ortadan kalktı. Artık her şey online sistemle yürütülüyor. E-rapor üzerinden sistem işliyor. Vatandaş, SGK’nın medula sistemi üzerinden online başvuru yapıp ödemesini alabiliyor. Ücreti aldıktan sonra dilediği yerden hasta bezini satın alıyor. Burada aylık olacak şekilde yetişkinler için 263 TL, çocuklar için 190 TL ödeme yapılıyor”

 TC kimlik numarasıyla başvuran

İNTERNETTEN BAŞVURU

Birçok hasta veya yakınlarının kuruma gelip dilekçeyle başvuru yaptığına dikkat çeken Canbolat, bunun gerekli olmadığını, vatandaşların hiç yorulmadan ve kuruma gelmeden internet üzerinden başvuru yapabileceğini aktardı.

İnternet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerinin girilerek başvurunun tamamlanabildiğini hatırlatan Canbolat, Bu bilgiler girildikten sonra zaten kişiyle ilgili rapor varsa sistemde çıkıyor. O andan itibaren her ay düzenli olarak ödeme başlıyor. Böylelikle vatandaş dilekçe doldurmakla uğraşmamış oluyor. Raporu son bulan hastanın ise yenilemenin ardından ödemesi tekrar devam ediyor diye konuştu.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin