Starbucks Bayiliği Almak Kazandırır Mı? Şartları Nelerdir?

0
621

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Starbucks Bayiliği Almak Kazandırır Mı? Şartları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

Starbucks Bayiliği Almak Kazandırır Mı?

Starbucks, dünya çapında bilinen bir kahve dükkânı zinciridir. Merkezi Washington’dadır. Adını Moby Rock’deki karakterden almıştır. Simgesi denizkızıdır. Türkiye’de ilk şubesini 2003 yılında açmıştır. İlk şube Bağdat Caddesinde açılmıştır. Öğütülmüş kahve, çay ve baharat satışı gerçekleştirmektedir. İlk 1971 yılında kurulmuştur. Başlangıçta küçücük bir dükkândı. Günümüzde ise 24 binden fazla şubesi mevcuttur. Bu kadar popüler olma nedeni de kahvesinin lezzetlidir. Birçok çeşit kahve görmeniz mümkündür. Yıllar geçmesine rağmen lezzetini sürekli korudu. Bu yüzden varlığı uzun yıllardır değişmedi. Çok talep gördüğü için birçok yatırımcı bayilik almak istemektedir.

Starbucks Bayiliği Nasıl Açılır?

Ülkemizde Starbucks bayiligi açmak için distrübitörü olan Shaya Kahve ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ülkemizde Starbucks temsilciliğini bu firma yapmaktadır. Starbucks lisansı aldığınızda bayilik açabilirsiniz.

Starbucks Bayiliği Açma Şartları Nelerdir?

Starbucks Bayiliği açabilmek için gerekli şartları karşılamak gerekmektedir. Açılacak olan bayinin Türkiye temsilcisi sorumluluğunda olmasına izin vermeniz gerekir. Kişisel bayilik açmanıza izin verilmemektedir. Bayilik için yum plan ve programlara uymak gerekir. Shaya bayilik sözleşmesi yapması ile bayilik açılabilmektedir.

Bayilik Türkiye temsilcisine bağlı kalacağı için bu şartlarda bayilik almak şu an imkânsız olarak gözükmektedir. Kişisel başvurular da red almaktadır. Shaya bayilik için elindeki yetki sınırsızdır. Ülkemizdeki tek temsilcisi olan Shaya kendi stratejik planlarıyla kendi bünyesinde şubeler açmaktadır.

Ülkemizdeki tüm Starbucks şubelerinin altında Shaya Grubun imzası vardır. Starbucks ve Shaya arasındaki anlaşma nedeni ile Starbucks bayiligi açmak gibi bir imkân yoktur. Ancak ilerleyen yıllarda ne olur bu bilinmemektedir. Gelecek yıllarda belki başka firmalarda Shaya gibi bayi açma yetkisine sahip olabilir.

Starbucks Bayiliği Açmak Kolay mı?

Starbucks bayiliği açmak kolaydır fakat Starbucks Türkiye Temsilcisi olan Shaya sözleşme yapmayı kabul etmesi gerekir. Her işte olduğu gibi bu işte de bazı riskler mevcuttur. Shaya Grup bayilik vermemektedir sadece özel temsilcilik hakkı verir. Her bölgeye bir tane özel temsilcilik verilir. Bunun nedeni de yüksek kazanç elde etmek amaçlanır.

Starbucks Bayiliği Almak Kazandırır Mı? Şartları Nelerdir?

Starbucks’un Başarı Sırrı

2013’te yapılan araştırmaya göre fiyatları artması durumunda bile müşteriler Starbucks kahvesi için daha fazla para ödemeyi kabul etmektedir. Fiyat olarak rakiplerine göre çok yüksek olsa da popülerliğini koruyor. İlk Uluslararası mağazasını Tokyo’da açtı. Hızlı bir şekilde büyüme gösterdi.

Ülkemizde de gençler tarafından büyük rağbet görmüştür.  Genelde gençlerin ve hizmet piyasasında çalışan kişilerin yoğunlaştığı görülmektedir. İçecek standı dışında tatlı ve sandviç çeşitlerine de yer vermeye başlamıştır. Böylece dünyada en büyük kahve satışı yapan firma halime geldi.

İnsanları kendine çekmeyi başaran tadı ile zirveyi korumaktadır. İnsanların dostları arkadaşları ile buluşup sohbet edebileceği nezih mekânların başında gelen Starbucks fiyat yönünden diğer kahve markalarından daha pahalıdır. Çay çeşitlerini de menüsünde yer veren Starbucks bu sayede başarısını katlamaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin