Son dakika: Vedat Işıkhan, toplu sözleşme sonrası memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zammını açıkladı

0
239

Son dakika haberi: Memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zamları hakkında son dakika açıklaması geldi. İşte zam oranı.

Son dakika: Toplu sözleşme sonrası Bakan, memurların Ocak 2024 maaş zammını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu” değerlendirmesinde bulundu.

Çalışma Bakanlığının ev sahipliğinde önceki gece saat 3.40’a kadar devam eden görüşmelerden sonra bugün düzenlenen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreninde açıklamalarda bulundu.

Toplu sözleşme görüşmelerinin kısmen de olsa uzlaşma ile sona ermesinden memnun olduklarını söyleyen Bakan Işıkhan, sendikalara ve başkanlarına teşekkür etti.

Süreçte herkesin yoğun şekilde çalıştığını söyleyerek açıklamasına başlayan Bakan Işıkhan, “Haklarınızı helal edin çünkü aslında bu süreç iyi geçti, çok fazla tartışma yaşamadan sosyal diyaloğu da geliştirerek, birbirimizi daha iyi tanıyarak, iletişim kalıplarımızı ve sınırlarımızı bilerek çok iyi bir süreç geçirdiğimizi düşünüyorum. Allah utandırmasın” dedi.

ERDOĞAN İNİSİYATİF ALDI

Bakan açıklamasının devamında kamu personelleri ile emeklilerin sıkıntılarının çözümü konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın inisiyatif aldığını söyleyerek ona teşekkürlerini iletti.

Alınan karar ile ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Işıkhan, “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

OCAK 2024 MAAŞ ZAMMINI AÇIKLADI

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetin memur, çalışan, esnaf, çiftçi ve emekliler ile toplumun tüm kesimlerini enflasyona ezdirmediklerini söyledi.

Bakan Işıkhan açıklamasının devamında memur ile memur emeklilerinin Ocak 2024’te alacakları zammı verdi. Bakan Işıkhan, kamu personellerin enflasyon farkı ile birlikte en az yüzde 40 zam geleceğini söyledi. Bakan, “Zaten Ocak 2024’te yüzde 40-45’e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin