Son Dakika! Türkiye’de Yangın Çıkan İl Sayısı 3’e Yükseldi

0
277
Son Dakika! Türkiye’de Yangın Çıkan İl Sayısı 3’e Yükseldi

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Son Dakika! Türkiye’de Yangın Çıkan İl Sayısı 3’e Yükseldi hakkında bilgiler vereceğiz.

Son Dakika! Türkiye’de Yangın Çıkan İl Sayısı 3’e Yükseldi

Türkiye’nin dört bir yanından yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Henüz yangınların daha çıkmış olduğu belirlenemese de Antalya’nın Manavgat İlçesinde meydana gelen yangının oldukça ciddi boyutlarda olduğu belirtilmekte.

Adana

Adana’nın Sarıçam ve Çukurova ilçelerindeki ormanlık alanlarda yangın çıktı. Sarıçam’da alevler, kısmen kontrol altına alınırken, Çukurova’daki yangına havadan ve karadan hala müdahale ediliyor.

Sarıçam’a bağlı İstiklal Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye gelen Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alevlere müdahale etti. Ormanlık alanın çevresindeki tarlaların sahipleri de tankerlerle getirdiği suyla söndürme çalışmasına destek verdi. Yangın, yaklaşık 2 saatlik çalışmayla kısmen kontrol altına alındı.

Osmaniye

Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıkarken, bölgeye söndürme ekipleri sevk edildi. Yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek çevredeki bazı ev, bahçe ve tarlalara sıçradı. Köylerde yaşayanlar, panikle evlerini terk etti. Köylüler, traktörlerle bölgeden taşındı. Öte yandan alevlerin ilerlemesi halinde açık hava müzesinin bulunduğu Karatepe Arslantaş Milli Parkı’nın da tehlikede olduğu belirtildi.

Antalya

Antalya’nın Manavgat ilçesi tarihinde görülmemiş bir yangın felaketi yaşıyor. Yangının 12.05 sıralarında çıktığını ve yangın kulesi tarafından tespit edilmiştir. “Yaklaşık 13 dakika sonra ilk müdahale yapıldı. 37 derece sıcaklığın, yüzde 14’ün altında nemin bulunduğu ve 50 kilometreden daha fazla esen bir rüzgarla karşı karşıyayız. Yangın 4 noktadan çıkmış gözüküyor. İlki Yeniköy, ikincisi Sarılar, üçüncü baraj bölgesi, dördüncü Gebeci bölgesi. Şu an itibarıyla söyleyebileceğim, yangının ilerlemesiyle ilgili tüm veriler mevcut. Yangın şu an itibarıyla ilerlemesiyle ilgili maalesef rüzgarın durumu, nemin düşüklüğü ve diğer faktörler yangın büyümesine yardımcı oluyor. Yangını körükleyecek her türlü sebep şu anda mevcut.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin