Son dakika: Sağlık Bakanlığı’ndan hastanelere işçi ve personel alımı açıklaması 2023

0
150

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı hakkında açıklama geldi. Gelen son açıklamalar yazımızda.

Son dakika: Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı açıklaması.

Son dakika haberi geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son günlerde personel alımları hakkında art arda açıklamalar geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada personel alımlarının en çok yapılacağı kadroları duyurdu.

Peki Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak? En çok personel alımı hangi kadrolara yapılacak? Bakan Koca 2023 yılı personel alımı hakkında neler söyledi? İşte hastanelere yapılacak personel alımının başvuru bilgileri.

BAKAN KOCA NE DEDİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımı hakkında şunları söyledi:

“Hemşire ve Ebe sayımız bugün için 310 bine ulaşmıştır. Son 10 yılda yüzde 45’e yakın bir artış olmasına rağmen henüz istediğimiz düzeye ulaşmış değiliz.

Personel sayısı artışına bir örnek vermek istiyorum. Sadece 2023 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tesislerinde 113.783 yeni kişi göreve başlamıştır.

Gri Kod uygulaması kapsamında Güvenlik Personeli sayısı da artırılacak.

Aile Diş Hekimliği uygulaması 2024’te 20 ile yaygınlaştırılacak. Bu kapsamda yeni sekreter ve hekim alımları olacak.

PERSONEL VE İŞÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı’na personel ve işçi alımı henüz belli değil. Personel alımı ilanının onayının çıktığı ve illerden talep toplandığı, talep toplama sonrası kadro dağılımının belli olacağı ve personel alımının yapılacağı, bunun da Aralık ayına kalacağı belirtiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin