Son dakika: Motorine indirim geldi sıra benzinde

0
93

Son dakika haberi: Motorine bugün gelen indirimden sonra güncel akaryakıt fiyatları açıklandı. Sıra benzin indirimine geldi.

Son dakika haberi: Brent petrol düşmeye devam ediyor. otorine indirim geliyor sıra benzinde.

Brent petrol küresel piyasalarda gerilemeye devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre brent petrol 80 dolarda seyrederken dolar kurunda düşüş olmaması nedeniyle mazotun litre fiyatına sınırlı bir indirim geleceği görüldü.

Gelen son dakika bilgilerine göre motorin litre fiyatına bugün gece yarısındna sonra 1 lira 64 kuruşluk bir indirim geldiği öğrenildi. İndirim bugünden itibaren pompa satış fiyatlarına yansırken vatandaşlar, benzine de indirim gelip gelmeyeceği konusunu araştırmaya başladı.

LPG VE BENZİNE İNDİRİM VAR MI?

Brent petrolde gerileme yaşanması ile birlikte benzine de indirim beklentisi oluştu. Ancak benzin litre fiyatına henüz bir indirim açıklanmadı. LPG fiyatında da değişiklik yok.

MAZOT KAÇ TL OLDU?

31 Ekim tarihinde motorine 1 lira 57 kuruş, benzine ise 1 KAsım’da 67 kuruşluk indirim gelmişti. Gelen indirimlerden 12 gün sonra bir indirim haberi daha geldi.

Gelen son 1 lira 64 kuruşluk indirimden sonra İstanbul’da motorin litre fiyatı 36.38 TL’ye geriledi. Ankara’da ise motorinin fiyatı 36.96 TL’den satışa çıkarılıyor. İzmir’de ise motorin litresi 37.14 TL seviyesine düştü.

BENZİN NE KADAR?

Benzin fiyatlarında ise 12 gündür bir değişiklik olmuyor. Son indiirmden sonra İstanbul’da benzin litre fiyatı 34.55 TL’den satışa çıkarılırken Ankara’da 35.20 TL’den, İzmir’de ise 35.31 TL’den satılıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin