Snapchat Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

0
384

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Snapchat Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Snapchat Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Snapchat çeşitli uygulamalardan birisidir. Sahip olduğu efektlerle birçok kullanıcıya sahip bir uygulamadır. Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle uygulamanın indirilmesi ve kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt esnasında belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile uygulamaya giriş yapılmaya başlanmaktadır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi snapchat uygulamasında da şifrenin unutulması oldukça mümkündür. Unutulan şifreye erişim için ise kullanılabilecek birkaç yol vardır. Gelelim şifre yenileme işlemi gerçekleştirilirken yapılacak olan adımlara:

  • İlk adım olarak uygulamanın giriş ekranına girilmeli. Giriş ekranına girildikten sonra karşınıza Oturum Aç ve Kaydol diye iki seçenek çıkacak. Oturum Aç seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Açılan ekranda kullanıcı adı veya e-posta adresi yazılmalıdır. Ardından “Şifreni mi Unuttun?” yazısına tıklanmalıdır.
  • Bir sonraki adımda Snapchat sizden kayıt olurken belirlenmiş olan şifreyi isteyecektir. İlk başta iki seçenek sunulur “Telefon yoluyla veya e-posta adresi” diye.
  • Telefon yoluyla adımı seçildiğinde yine iki seçenekle karşılaşılmaktadır. “SMS veya Arama ile” seçeneklerden herhangi birinin seçilmesinin ardından sıfırlamasına yardımcı kod iletilecektir.
  • E-posta ile devam edilmek istenildiği taktirde açılan Snapchat uygulamasına e-posta adresinin girilmesi gerekmektedir. Ardından şifremi unuttum seçeneğine tıklanır.
  • Bir sonraki adımda ise e-posta adresinin yeniden girilmesi istenir. Girilen e-posta adresine Snapchat uygulaması tarafından bir link gönderilir.
  • Snapchat uygulamasının e-posta adresine gönderdiği linke ulaşıldığında sizi yeniden uygulamaya yönlendirir ve şifre bu sayede sıfırlanabilir.

Snapchat şifre sıfırlaması sırasında bilinmesi gereken bazı önemli detaylarda mevcuttur. Karşılaşıldığı üzere Snapchat’ten e-posta adresine gelen mailler 10-15 dakika gecikmeli olarak iletilir. Bununla beraber bazen gönderilen mailler spam kutusuna veya gereksiz e-posta adresine düşmektedir. Bu işlem sırasında mutlaka bu alanlarında kontrol edilmesi gerekir.

Snapchat şifre sıfırlama sırasında e-posta ile kayıt olunduğunda ve e-posta ile beraber kullanıcı adının hatırlanmadığı taktirde yeni bir hesap açılması gerekmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin