Saklıkent Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

0
507

Gezi – Seyahat, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Saklıkent Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? Müze Kart Geçerli mi?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Saklıkent Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? Müze Kart Geçerli mi?

Bugün sizlere Saklıkent Milli Parkını daha yakından tanımanız adına bilgiler vereceğiz. Öncelikle Saklıkent Mili Parkı nerede sorusuna cevap vermekle başlayalım. Saklıkent Milli Parkı, Türkiye’nin güneybatısında, Muğla ilinde yer almaktadır. 8.834 hektarlık bir alana sahip olan park, 1989 yılında kurulmuştur. Saklıkent, nadir bulunan ve nesli tükenmekte olan çok sayıda bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Park aynı zamanda doğal kaplıcaları ile de tanınır. Türkiye’nin en önemli koruma alanlarından biri olan Saklıkent Milli Parkı Muğla İl’inin dağlık bir bölgesinde yer almaktadır.

Dediğimiz gibi bu park, bir dizi nadir ve nesli tükenmekte olan bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bunların en önemlileri, Anadolu leoparı, boz ayı, kızıl geyik, yaban domuzu, güderi, karaca, muflon, yaban keçisi ve Avrupa su samuru ’dur.

Park aynı zamanda doğal kaplıcaları ile de tanınır. Bu kaynaklar Sarımeşe köyü yakınlarında bulunmaktadır. Bu kaplıcalar yaklaşık 35 santigrat derece sıcaklığa sahiptir.

Saklıkent Milli Parkına Nasıl Gidilir?

Öncelikle bu Milli parka gidebilmeniz için Muğla iline gitmeniz gerekmektedir. Muğla iline gittikten sonra parka ulaşmanın en iyi yolu araba veya taksidir. Yolculuk yaklaşık iki saat sürmektedir. Alternatif olarak, Muğla’dan Sarıgerme’ye giden otobüse binebilir ve ardından park girişine kısa bir taksi yolculuğu yapabilirsiniz.

Parka girdiğinizde küçük bir ücret ödemeniz gerekecek. Ardından parkı kendi hızınızda keşfedebilir veya mevcut rehberli turlardan birine katılabilirsiniz. Muğla Saklıkent Milli Parkı gerçekten büyüleyici bir yer ve burayı ziyaret etmek, Türkiye gezinizin en önemli anlarından biri olacağından emin olabilirsiniz.

Gezmek Ne Kadar Sürer?

Saklıkent Milli Parkı, Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Her yıl binlerce kişi doğal güzelliklerini görmek ve birçok etkinliğine katılmak için parkı ziyaret etmektedir.

Saklıkent Milli Parkı’nı gezmenin ne kadar zaman alacağı, parkta ne kadar zaman geçirmek istediğiniz ve hangi aktiviteleri yapmak istediğiniz gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Sadece parkı keşfetmek ve manzarasını seyretmek istiyorsanız, muhtemelen bir günden kısa sürede yapabilirsiniz. Ancak, yürüyüş, rafting gibi daha popüler aktivitelerden bazılarını yapmak istiyorsanız, parka bir günden fazla girmek isteyebilirsiniz.

Müze Kart Geçerli mi?

Özellikle birçok gencin merak ettiği soruların başında Saklıkent’te müze kart geçerli mi sorusu geliyor. Açıkça söylemek gerekirse Saklıkent Milli Parkında maalesef müze kart geçerli değildir. Giriş için belirli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak bu parkı gördükten sonra ödediğiniz bu ücrete değeceğini garanti edebiliriz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin