Sağlık Bakanlığı KPSS’siz temizlik görevlisi alımı için süreç başladı

0
289

Sağlık Bakanlığı hastanelere temizlik görevlisi alımı için süreç başladı. Peki başvuru ne zaman? Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı şartları nedir? İşte detaylar.

Son dakika: Sağlık Bakanlığı hastanelere temizlik görevlisi alımı için süreç başladı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için beklenen son dakika haberi geldi. Gelen haberde bakanlık bünyesinde çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verilirken personel alımı için hazırlıkların başladığı, önümüzdeki günlerde illerden taleplerin alınacağına yer verildi. Peki Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı ne zaman başlayacak? Başvuru şartları ne olacak? İşte gelen son dakika bilgisi.

Sağlık Bakanlığında ilan süreci başlatıldı. Süreç kapsamında önümüzdeki günlerde kurumlardan ve illerden talepler istenecek, eksikler belirlenecek. Siz hangi şehre atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

SÜREÇ BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı için süreç şu şekilde işleyecek:

  • Önce alım süreci başlatılacak (Bu süreç başladı)
  • 2. aşamada illere yazı gönderilecek ve illerdeki personel ile işçi eksikleri istenecek.
  • İller raporları hazırlayıp Bakanlığa iletecek.
  • Bu aşamada Sağlık Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı’ndan personel alımı için izin alacak ve ilan hazırlanacak,
  • Daha sonra ilan yayınlanacak.

Gelen son dakika bilgilerine göre sürecin başladığı, önümüzdeki hafta illerden ve kurumlardan taleplerin toplanacağı öğrenildi. Taleplerin iletilmesi sonrası illere göre kaç personel alımı yapılacağı belirlenecek ve ilan yayınlanacak. ÖSYM aracılığıyla personel, İŞKUR aracılığıyla ise işçi alımı yapılacak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geç başlayan süreç nedeniyle personel alımı Kasım ayına yetişmeyecek. Sürece göre baktığımızda Aralık ayında ilanın geleceği görülüyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin