Sağlık Bakanlığı hastanelere KPSS’siz güvenlik görevlisi alımı için süreç başladı: İşte başvuru şartları 2023

1
962

Sağlık Bakanlığı hastanelere güvenlik görevlisi alımı için süreç başladı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için beklenen son dakika haberi geldi. Gelen haberde bakanlık bünyesinde çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verilirken personel alımı için hazırlıkların başladığı, önümüzdeki günlerde illerden taleplerin alınacağına yer verildi. Peki Sağlık Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı ne zaman başlayacak? Başvuru şartları ne olacak? İşte gelen son dakika bilgisi.

SÜREÇ BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı hastanelere personel alımı için süreç şu şekilde işleyecek:

  • Önce alım süreci başlatılacak (Bu süreç başladı)
  • 2. aşamada illere yazı gönderilecek ve illerdeki personel ile işçi eksikleri istenecek.
  • İller raporları hazırlayıp Bakanlığa iletecek.
  • Bu aşamada Sağlık Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı’ndan personel alımı için izin alacak ve ilan hazırlanacak,
  • Daha sonra ilan yayınlanacak.

Gelen son dakika bilgilerine göre sürecin başladığı, önümüzdeki hafta illerden ve kurumlardan taleplerin toplanacağı öğrenildi. Taleplerin iletilmesi sonrası illere göre kaç personel alımı yapılacağı belirlenecek ve ilan yayınlanacak. ÖSYM aracılığıyla personel, İŞKUR aracılığıyla ise işçi alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığında ilan süreci başlatıldı. Süreç kapsamında önümüzdeki günlerde kurumlardan ve illerden talepler istenecek, eksikler belirlenecek. Siz hangi şehre atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru şartlarının şu şekilde olması bekleniyor:

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

-Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak

-Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

-Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

– 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.)

-ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geç başlayan süreç nedeniyle personel alımı Kasım ayına yetişmeyecek. Sürece göre baktığımızda Aralık ayında ilanın geleceği görülüyor.

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin