Resmi gazete’de yayınlandı-bakanlıklara 780 personel alımı yapılacak

0
434
Resmi gazete'de yayınlandı
Resmi gazete'de yayınlandı

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Resmi gazete’de yayınlandı-bakanlıklara 780 personel alımı yapılacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Resmi gazete’de yayınlandı-bakanlıklara 780 personel alımı yapılacak

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında peş peşe personel alım ilanları yayımlandı. Gelen bir son dakika haberine göre 3 bakanlık toplan da 780 personel alımı yapılacak. Yapılacak olan alımlara dair başvuru şartları da ayrıca açıklandı. Şartları taşıyan adaylar başvurularını online olarak e-Devlet üzerinden yapabilecek. Bakanlıklara yapılacak alımlarda detaylar şu şekilde:

2 Aralık Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi’ne 555 sözleşmeli personel, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 145 sözleşmeli personel ve İçişleri Bakanlığı’na 80 İçişleri Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı toplam 780 personel alımı yapacak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 555 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre, Milli Savunma Bakanlığınca çeşitli mühendislik branşları ile mimar, tabip, psikolog, grafiker, istatistikçi, tekniker, teknisyen, laborant, mütercim tercüman, müze görevlisi, restoratör, hemşire, kütüphaneci, destek personeli ve büro personeli kadrolarına 319 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesine de büro personeli, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mütercim tercüman, diyetisyen, psikolog, veteriner hekim, mühendis, tekniker, teknisyen ile hizmetli, garson, aşçı, berber, terzi/ütücü, şoför, kaloriferci, boya/badana/sıva branşlarında destek personeli kadrolarına da 236 sözleşmeli personel alınacak.

Başvurular 2-31 Aralık tarihleri arasında “http://personeltemin.msb.gov.tr” adresi üzerinden çevrimiçi yapılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri yine aynı internet adresi üzerinden yayımlanacak.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiler Milli Savunma Bakanlığının Personel Temin Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yer alacak.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 145 PERSONEL ALIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 145 pozisyon için sözleşmeli personel alınacak.

Adaylar başvurularını 5-16 Aralık tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi aracılığıyla gerçekleştirecek.

Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar sadece bir bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecek.

Başvuru şekli, pozisyon dağılımı ve sayısı, başvuruların değerlendirilmesi, istenen belgeler, sonuçların duyurulması, sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar “www.aile.gov.tr” internet adresinde yer alacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 80 PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatına sözlü sınav sonucuna göre üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerden mezun 80 İçişleri uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Adaylar 19-23 Aralık tarihleri arasında e-Devlet şifresi kullanarak “www.icisleri.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgilere bakanlığın internet sitesindeki duyurular bölümünden ulaşılabilecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin