Resimlerle Bağlantı Kurmanın 3 Basit Yolu!

0
449
Resimlerle Bağlantı Kurmanın 3 Basit Yolu!

Teknoloji Sevdalıları, bu yazımızda sizlere Resimlerle Bağlantı Kurmanın 3 Basit Yolu! hakkında bilgiler vereceğiz.

Sitenize kaliteli bağlantılar oluşturmak için resimleri kullanabileceğiniz birkaç hızlı yol aşağıda açıklanmıştır…

İçindekiler

Konuk Yazılarındaki Resim Kredisi Bağlantıları

Resimlerle Bağlantı Kurmanın 3 Basit Yolu! Hepimiz sitenize bağlantılar oluşturmanın harika bir yolu olabileceğini biliyoruz. Tek sorun, web yöneticilerinin konuk gönderilerden bağlantı kurma şekli konusunda daha katı hale gelmesidir. Bu, özellikle ticari bir web sayfasına bağlanıyorsanız önemlidir. Pek çok saygın blog sahibinin yalnızca yazar biyografinizdeki markalı bağlantılara izin vereceğini göreceksiniz. Google’ın bu tür bağlantıları henüz algoritmik cezalar için aktif olarak hedeflememiş olmasına rağmen, bunlar bağlantı profilinizde büyük bir ayak izi bırakmaktadır. Google isteseydi, yazar biyografilerinden oluşturulmuş bağlantıları tanımlayabilirdi. Bu bizi biraz endişelendirmektedir. Bunu aşmanın harika bir yolu, sitenize resim bağlantıları ekleyerek, makalenin ana gövdesi içinde (genellikle ekranın üst kısmında) resimler kullanmak olacaktır.

Resim Kredisi Bağlantıları

Örneğin, bir misafir yazısı yazarken, web sitenizden bir resim kullandığınızdan emin olun ve ardından o sayfaya bir geri bağlantı ile referans verin. Burada da genellikle tam bir eşleşme metin bağlantısı alabilirsiniz.

Tersine Görsel Arama

Tersine görüntü arama, çok verimli bir görev haline gelebilir. Esasen, telif hakkına sahip olduğunuz görselleri kullanan herhangi bir web sitesini arıyorsunuz ve sonra içeri girip onlardan size bir bağlantı vermelerini isteyebilirsiniz. Sitenizde IP’ye sahip olduğunuz çok sayıda resim yayınlarsanız, bağlantı kuran bir sos treninde oturuyor olabilirsiniz. İzinsiz olarak görüntülerinizi kullanan siteleri gidip bulmanız ve yuvarlanan bağlantıları izlemeye başlamanız yeterlidir. Görüntülerinizi kullanan siteleri bulmak için Google’ın tersine görsel aramasını kullanabilirsiniz. Bunu Screaming Frog SEO Spider ile birleştirdiğinizde sitenizin tüm resimlerini inceleyebilirsiniz.

  • Screaming Frog SEO Spider’ı açın ve Configuration> Spider’ı seçin. ‘Resimleri Kontrol Et’ dışındaki tüm kutuların işaretini kaldırın.
  • Şimdi sitenizin URL’sini girin, soldaki filtre açılır menüsünden ‘Resimler’i seçin ve web sitenizde gezinmek için’ Başlat’ı tıklayın.
  • Artık web sitenizdeki tüm görüntülerin tam listesine sahip olduğunuza göre, sonuçları bir .csv dosyasına aktarın.
  • Google’ın Görsel aramasına gidin ve kamera simgesine tıklayın. Ardından, bu görüntünün göründüğü herhangi bir web sitesinin bir listesini döndürmek için görsel URL’lerinden birini yapıştırabilirsiniz.

Google Tersine Görsel Arama

Web sitenizden görüntüler yayınlayan herhangi bir web sitesinin web yöneticisi ile iletişime geçin ve orijinal kaynak makaleye bağlantı vermelerini isteyin.

Özel Rozetler

Nişinizde oldukça yetkili bir blog veya marka web siteniz varsa, özel rozetler gerçekten verimli bir bağlantı kurma tekniği olabilir. Büyük bloglar genellikle kendi alanlarından en iyi 10/20/50/100 blogları listeledikleri ve her biri hakkında büyük bir yazı yazdıkları ‘blog ödülleri’ düzenlerler. Bunu yaptıktan sonra, web yöneticilerine sitelerine yerleştirebilecekleri ve blog ödülleri sayfasına geri bağlanan bir kazanan / öne çıkan rozet gönderecekler. Bu yöntem kullanılarak oluşturulabilecek bağlantıların kalitesini hayal edebilirsiniz.

Diğer Web Siteleriyle Görüntü Paylaşımı

Oldukça etkili bulduğum başka bir reklam bağlantısı oluşturma yöntemi, web yöneticilerine resimlerinizden herhangi birini kullanma izni vermek için yaklaşmaktır. Karşılığında tek yapmaları gereken sitenize bağlantı vermek. Bu, çok daha reaktif bir teknik olan ters görüntü arama tekniğinin aksine çok daha proaktif bir yöntemdir. Bunu söyledikten sonra, bu yaklaşımla çok daha hedefli olabilirsiniz. Bunun çok sayıda orijinal fotoğrafı olan bloglarda son derece etkili olduğunu buldum. Yemek, seyahat, moda ve ev gibi nişler bunun için mükemmeldir. Diğer bloglar yerine gerçek işletme web sitelerini hedeflemenin genellikle daha az orijinal görüntülere sahip oldukları için iyi sonuçlar verebileceğini düşünüyorum. Hedeflerinizi belirledikten sonra, ya elle iletişim bilgilerini toplayabilir ya da hedeflerinizi BuzzStream‘e yükleyebilir ve zor işi sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin