POMEM 29. DÖNEM SONUÇLARI SORGULA

0
512

POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Ocak ayı içerisinde tamamlanan sözlü sınavların ardından adaylar, sonuçlar için EGM’den yapılacak açıklamayı bekliyor. Polis memuru olarak görev almak isteyen adaylar ilk olarak ön sağlık aşaması ardından ise fiziki yeterlilik sınavlarına katıldı. POMEM’e girişte adayların KPSS puanı, fiziki yeterlilik puanı ve POMEM mülakat sonuçlarının %50’si etkili olacak. POMEM sonuçları pa.edu.tr adresi üzerinden erişime açılacak. Peki 2023 POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? işte, POMEM 29. dönem mülakat sonucu sorgulama sayfası

POMEM mülakat sonuçları sorgulama sayfasına adaylar yoğun ilgi gösteriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, 2023 yılında 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 kadın, ön lisans mezunlarından ise 800 erkek ve bin 800 kadın alımı gerçekleştirilecek. Toplam 13 bin öğrenci alımı için son olarak mülakat etabı tamamlandı. Mülakatlarda adaylara herhangi bir konuda sunum yapması için belirli bir zaman tanındı. Adayların konu hakkındaki bilgi düzeyi, özgüveni, kendini ifade etme yeteneği, beden dilini kullanma beceri değerlendirilecek. 100 puan üzerinden en az 70 alan adaylar, mülakatlarda başarılı olacak. Peki 2023 POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı, nasıl sorgulanır? İşte, EGM POMEM 29. dönem mülakat sonucu sorgulama ekranı

2023 POMEM MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

POMEM mülakatları, Ocak ayı itibarıyla tamamlandı. Henüz 29. dönem POMEM sözlü sınav sonuçları açıklanmadı. POMEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin Polis Akademi Başkanlığı’ndan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Sonuçların Mart ayının son haftası erişime açılması bekleniyor. Sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan pa.edu.tr adresi üzerinden duyurulacak. Adaylara mail, posta ve diğer değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları gönderilmeyecek. İnternet üzerinden açıklanan sonuçlar tebliğ hükmünde olacak.

POMEM MÜLAKAT DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Ön sağlık aşaması ve fiziki yeterlilik etaplarını geçen adaylar POMEM mülakatlarına katılmaya hak kazanır. Adaylara başkanlık tarafından belirlenen konulardan soru kartları çektirilir ve o konu hakkında sunum yapması için süre tanınır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin