POMEM 10 bin polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

0
936

10 bin polis alımıyla ilgili kadro ilamı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de yayınlanan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 10 bin polis alımı kadro ve kontenjan sayıları da belli oldu. Peki, POMEM 10 bin polis alımı başvuruları ne zaman? İşte merak edilen tarihlerle ilgili detaylar ve kontenjan bilgileri…

KADRO VE KONTENJANLAR BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı’nın “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”  başlıklı 119 numaralı kararnamesi 28 Ocak 2023 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlandı.

Kararnameyle Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 10 bin 24 kişilik kadro tahsisi yapıldı. Karara göre Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez’inde görev yapacak bin, taşra teşkilatlarında görev yapacak ise 9 bin polis memuru olmak üzere 10 bin polis alımı yapılacak.

Öte yandan 1 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı, 3 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı, 3 daire başkan yardımcısı, 17 de şubu müdürü kadrosu açıldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN 

10 bin polis memur kadrosuyla ilgili başvurular Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi POMEM’e başvuru süreci henüz başlmadı. Başvuruların ne zaman başlatılacağıyla iligli resmi bir açıkama da gelmedi.

BAŞVURU KILAVUZU VE ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

POMEM tarafından 10 bin polis alımıyla ilgili başvuru kılavuzu ve şartları ise henüz belli olmadı. POMEM’den başvuru şartları ve kılavuzuyla ilgili açıklam geldiğnzde paylaşacağız.

BİR ÖNCEKİ POLİS ALIMI BAŞVURULARINDA ARANAN ŞARTLAR

10 bin polis alımı başvuru şartları henüz açıklanmadı fakat en son POMEM alımı başvuru şartları şu şekildeydi;

Türk vatandaşı olmak.

Lise, lisans ve ön lisans mezunu olmak.

Eğer yurt dışında herhangi bir okuldan mezun iseniz denklik belgesi sahibi olmak.

KPSS baraj puanını geçmek. (Pomem için geçerlidir.)

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin