Polislik Kazanmaya Yardımcı Olacak Püf Noktalar!

0
743
Lise Mezunu Polis Alımı: Nasıl Polis Olunur?
29. Dönem POMEM başvuru

Polis Adayları, bu yazımızda sizlere Polislik Kazanmaya Yardımcı Olacak Püf Noktalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Polislik Kazanmaya Yardımcı Olacak Püf Noktalar

1.Püf Nokta

Polislik mesleğine karar vermiş bay ve bayan adayların karşılaşacağı ilk durum; lisans ve ön lisans öğrencileri için KPSS, lise öğrencileri için yeni gelen YKS sınav sisteminden ellerinden geldiğince fazla not almaları gerekmektedir. Bu sayede daha polisliğe başvuru yapmadan, polisliğe başvuru yapabilecek birçok kişinin önüne veya gerisine düşebilirsiniz.

2.Püf Nokta

Polisliğe ilk defa girecek olan bay ve bayan polis adayı fiziki yeterlilik parkurunu internetten araştırıp videolarını izlediğinde, çok basit bir şekilde bitirilecek parkur hissine kapılacaktır. İşte bu hisse kapıldığınız zaman baştan kaybettiniz demektir bunu unutmayın.

Polislik parkuru dışardan bakıldığında çok kolay gibi gözükebilir, lakin içine girdiğiniz de sandığınızdan çok daha zor olduğunu göreceksiniz. Bunun içinde hiç deneyiminiz yoksa 1, 2 ay öncesinden parkura çalışmanızı tavsiye ederim. Son zamanlara bırakılan parkur çalışmasıyla sınava giren kişilerin yüzde 70’i parkuru tamamla yamamaktadır.

Kadın polis adayları dikkat: Bayan polis alımı az olduğundan dolayı, parkuru tam yapamayan bayanların polisliği kazanma ihtimali çok düşüktür. Çünkü karşınızda besyocu, jimnastikçi vb. atletik bayanlar rakibiniz olacak. Bu sebepten ötürü özellikle sizin parkura çok çalışmanız gerekmektedir

3.Püf Nokta

Ön sağlığa çağrılmadan önce veya polis okulunu kazandınız diyelim okula gitmeden önce, elenmemek için bir doktora gidin ve muayene olun.

Bazı hastalıkla bildiğiniz üzere elenme sebebidir, lakin bunların içerisinden tedavisi olan hastalıklarda mevcuttur.

Gözlerinizin derecesi bozuksa lazer ameliyatla sıfırlayabilirsiniz. Tiroidiniz yüksekse ilaçla düşürebilirsiniz. Bunlar gibi birçok elenme sebebini önceden doktora giderek ortadan kaldırabilirsiniz.

4.Püf Nokta

Son aşama olan mülakata geldi sıra. Arkadaşlar bazı kişiler, sıradan bir kıyafet ve özensiz saç baş dağınık bir şekilde gelir. Bunlara neden böyle geldiniz diye sorduklarında beni alacaklarsa kıyafetime göre değil kişiliğime göre alsın derler. Bu da bu kişilerin vurdum duymaz savunma mekanizmasıdır. Başlı başına yanlış bir durumdur siz kesinlikle böyle yapmayacaksınız. Karşınızda Emniyet Müdürü, amiri gibi rütbeli kişiler bulunmaktadır. Bundan dolayı da kılık kıyafetinize, saçınıza, sakalınıza özen göstereceksiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin