Bekçi Amiri ve 18 Bin Bekçi Alınacak

3
811
Polis Akademisi Açıkladı! Bekçi Amiri ve 18 Bin Bekçi Alınacak

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Polis Akademisi Açıkladı! Bekçi Amiri ve 18 Bin Bekçi Alınacak hakkında bilgiler vereceğiz.

Polis Akademisi Açıkladı! Bekçi Amiri ve 18 Bin Bekçi Alınacak

İçişleri Bakanlığı Güvenlik Genel Müdürlüğü içeriğinde 30 bine yakın Çarşı ve Mahalle Bekçisi bulunmaktadır ve bu sayının 48 bine  tamamlanacağı belirtildi. Alınacak bekçilerin bir alanı Jandarma Genel Komutanlığı içeriğinde istihdam edilecek olup, bekçi alımı amacıyla tarih verildi. Hem de ‘’Bekçi Amiri’’ kadrosu da açılacağı söylendi. Bu kadroda vazife alan personeller devriye denetim memuru olarak çalışacaklardır.

Bilindiği üzere Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı olan bekçilere meşru bir grup ek yetkiler verildi. Verilen yetkiler ardından kimlik denetimi yapabilen bekçilerin toplumda ki statüleri değerlendi ve fazlası vatandaşın istek ettiği meslekler arasına girdi. 2022 senesinde bütün bekçilerin sosyal haklarında da birtakım farklılıklar gidilerek iyileştirmelerin olacağı ve bunla alakalı yeni düzenlemelerin uygulanacağı belirtildi. Nitekim bekçiler haftada 6 gün ve yalnızca geceleri çalışıyor ve bu hususta fazlası bekçi bu durumdan son derece şikayetçi. Uzman psikologlarında ‘bekçilerin çalışma şartları’ konusu ile alakalı hazırlamış oldukları raporda; bu durumun personellerde olumsuz etkilerinin dikkat çekici bulunduğu belirtildi.

Bekçi Alımında İstenilen Şartlar

2022 senesi bekçi alımı amacıyla istenilen müracaat şartlarında birtakım farklılıklara gidileceği söylendi. Kesin olmamakla beraber 27 olan yaş koşulu 30’a yükseltilecek ve bu şekilde 31 yaşından gün almamış adaylar EGM bekçi alım ilanına müracaat yapabilecekler. Boy-kilo koşulu ise bir önceki dönemde istenilen şartlarla aynı olacak.

18 bin bekçi alımı amacıyla tarih verildi. kamuisilanlari.net haberin edindiği verilere göre 18 bin EGM Mahalle ve Çarşı Bekçisi alımı müracaatları 2022 Mart ayı evvel yapılacak. Bekçi alım ilanı Polis Akademisi (PA) resmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinde yayınlanacak.

3 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin