PMYO Polis Alımı Kontenjan, TYT Taban Puan Kaç Olur?

0
403
PMYO Polis Alımı Kontenjan, TYT Taban Puan Kaç Olur?

Polis Adayları, bu yazımızda sizlere PMYO Polis Alımı Kontenjan, TYT Taban Puan Kaç Olur? hakkında bilgiler vereceğiz.

PMYO Polis Alımı Kontenjan, TYT Taban Puan Kaç Olur?

PMYO 2021 yılı polis alımı başvuru şartları oldukça merak ediliyor. PMYO’ya başvurabilmek için öncelikle liseyi bitirmeniz veya lise son sınıfta olmanız gerekmektedir. YKS sınavına girerek her yıl değişen baraj puanını almalısınız. Bu bağlamda üniversite hayali kuran adayların diğer bir tercihi de Polis Okullarıdır. Bildiğiniz üzere Polis Akademisi Başkanlığı PMYO kapsamında her yıl lise mezunları içerisinden TYT puanı ile Polis alımı yapıyor. 2021 yılı PMYO alımları için müjde bekleniyor

PMYO Alımları için Beklenen Kontenjan Sayısı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülecek Lise Mezunu Polis Alımı için büyük müjde bekleniyor. 2020 yılında da 2500 kişilik boş kontenjan beklenmekteydi ancak Pandemi sebebi ile alımların ertelenmesi 2021 yılında yapılacak Polis Memuru adayı alımı için kontenjanı arttırıyor. Bu yönde 2 yıllık yapılacak alım için en az 3500 Polis Memuru Adayı alımı bekleniyor. Bu sayı Polis Akademisi Başkanlığından gelecek müjde ile 5000 kişilik kontenjan gelmesi de muhtemeller arasında yer almaktadır.

TYT Taban Puanı Kaç Olmalı?

Polis Memuru Adayı alımları YKS TYT puanı ile yapılıyor. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda 250 ile 260 puan arasında değişmektedir. 2021 yılında yapılacak PMYO alımları için taban puan 260 olarak beklenmektedir.

PMYO Alımları 2020 TYT Puanı ile mi Yoksa 2021 TYT Puanı ile Yapılacak?

Öğrencilerin geçtiğimiz yılda da girdiği TYT sınavından almış oldukları puanlar boşta duruyor. PMYO alımlarının yapılmaması ile adaylar tedirgin oluyor. 2021 yılı PMYO alımları için tahmini olarak her iki yıla ait TYT puanları da kullanılması bekleniyor. Ancak kesin bilgi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanacak ilan ile belli olacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin