2022 PMYO Başvurusu Resimli Anlatım

0
425
POMEM öğrenci alım süreci
POMEM öğrenci alım süreci

Polis Adayları, bu yazımızda sizlere 2022 PMYO Başvurusu Resimli Anlatım  hakkında bilgiler vereceğiz.

E- devlet kapısı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ve E-devlet Kapısı şifrenizi girdikten sonra Giriş Yap butonuna tıklayınız. Polis Akademisi Aday İşlemleri Sistemine(ais.pa.edu.tr) yönlendirileceksiniz.

AİS’e girdikten sonra ilk olarak sol menüde yer alan
– Kimlik Bilgilerim
– Fotoğraf Bilgilerim
– Adres – İletişim Bilgilerim
– Eğitim Bilgilerim
– Eş Bilgilerim
– Ek Bilgilerim
zorunlu alanlara dikkat ederek gerekli alanları tamamen doldurunuz kaydediniz veya güncelleyiniz.

AİS’de Kimlik Bilgilerini güncellemek için Kimlik Bilgilerini Mernis’ten Güncelle butonuna tıklayarak güncelleyiniz.

AİS’de Fotoğraf Bilgilerini güncellemek için Fotoğrafı ÖSYM’den Güncelle butonuna tıklayarak güncelleyiniz.

AİS’de Adres – İletişim Bilgilerini hazırlamak için İkametgâh Bilgilerini Mernis’ten Getir butonuna tıklayarak bilgileri getirilir ve Beyan Adres, Telefon 1, Telefon 2, E-Posta bilgilerini elle girerek Bilgilerimi Güncelle butonuna ile bilgiler kaydedilir.

AİS’de Eğitim Bilgilerini güncellemek için Eğitim Bilgilerini YÖKSİS’ten Güncelle butonuna tıklayarak güncelleyiniz.

AİS’de Pomem veya Pmyo için başvuru yapan evli olan adaylar Eş Bilgilerim bölümünü kontrol ederek seçenekleri işaretleyin ve boşlukları doldurun. Bekâr adaylar boş olarak kaydetmeli. Bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak bilgileri kaydedin.

AİS’de Ek Bilgilerim bölümünü kontrol ederek seçenekleri işaretleyiniz ve boşlukları doldurunuz. Bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra Güncelle butonuna tıklayarak bilgileriniz kaydedin. Ayrıca Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuğu kapsamında olan adaylarda Şehit Yakını bölümü onaylı görünecektir. Eğer görünmüyorsa başvuru kılavuzundaki ilgili maddeyi dikkatle okuyunuz.

Başvuru Sürecindekiler sayfasına girdikten sonra başvuru yapmak istenilen sınav seçilerek başvuru bölümüne girilir.
***Başvuru yapabilmek için öncelikle banka ödemesini yapmanız gerekmektedir.

Başvuru ile ilgili şartlar tam olarak yerine getirilmezse aşağıda görüldüğü gibi uyarı ile bilgilendirilirsiniz. Eksiklikler tamamladığında ve gerekli puan, yaş, mezuniyet, banka ödemesi vs. gibi şartlar karşılanırsa başvuru bölümüne erişebilirsiniz

Başvuru bölümünde bilgiler kontrol edildikten ve bilgilerin doğruluğunu onaylandıktan sonra Başvuru Onayla ve Kaydet butonuna tıklayınız.

Başvuru başarılı şekilde alındığında yukarıda görüldüğü şekilde uyarı vererek bilgilendirme yapılır. Bu kodu saklamanız tavsiye edilir. Ayrıca Yazdır butonu ile başvuru belgenizi yazdırabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin