2022 PMYO aday belirleme ön başvuru sonuçları açıklandı

0
454
PMYO aday belirleme ön başvuru
PMYO aday belirleme ön başvuru

Polis Adayları, bu yazımızda sizlere 2022 PMYO aday belirleme ön başvuru sonuçları açıklandı hakkında bilgiler vereceğiz.

2022 PMYO aday belirleme ön başvuru sonuçları açıklandı

2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuruları 25 Temmuz – 05 Ağustos 2022 tarihleri arasında tamamlanmış olup, 33.502 erkek, 13.609 kadın olmak üzere toplam 47.111 aday başvuruda bulunmuştur.

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan  “ÖSYM tarafından o yıl içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında; Bakanlık onayı ile belirlenen puan türü ya da türlerinden ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden 20.000 erkek ile 5.000 kadın aday olmak üzere toplam 25.000 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları belirlenen kontenjana dahil değildir.

2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

Sıralamaya giremeyerek sınav aşamalarına katılmaya hak kazanamayan adaylardan alınan sınav başvuru ücretleri iade edilecektir. Sıralamaya giremeyen adayların https://ais.pa.edu.tr  “Ek Bilgilerim” kısmından kendisine ait IBAN ve banka bilgilerini sonuçların açıklandığı günden itibaren 15 gün içinde doldurmaları gerekmektedir. Sınav başvuru ücreti iadeleri 15 günün sonundaki ilk iş gününden itibaren bildirilen IBAN numarasına yapılacaktır. (IBAN ve banka bilgisini 15 gün içinde doldurmayan ve kendisine ait olmayan IBAN bildiren adaylara sınav başvuru ücreti iadesi yapılamayacaktır.)

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin