PA: 30. Dönem POMEM 10 Bin 600 Polis Alımı Hakkında Duyuru!

0
370

Polis Akademisi Başkanlığı Polis alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce Gelmiş olan duyuruya göre 30. Dönem POMEM kapsamında polis alımı hakkında duyuru. Fiziki yeterlilik sınavında sonra Mülakat sınavları için tarihler ve sınav yerleri ve tarihleri açıklandı.

10600 Polis Alımı Yapılıyor!

Polis Akademisi Başkanlığı 2023 yılı kapsamında yayımlamış olduğu 30. Dönem POMEM polis alımı için Kadın Erkek adaylardan başvuru almıştı. Buna göre Başvuru aşamalarını geçen adaylar şimdi sınavlara katılacaklar. Sınav aşamalarını başarılı geçen,

  • Lisans mezunu 8.000 Kişi ( 6800 Erkek ve 1200 Kadın )
  • Ön Lisans Mezunu 2.000 Kişi ( 1700 Erkek ve 300 Kadın )

Aday istihdam edilecektir.

30. Dönem POMEM Mülakat Yerleri ve tarihleri Açıklandı!

POMEM kapsamında polis alımı için yayımlanmış olan duyuruya göre Mülakat sınavına katılacak adayların Sınav yerleri ve aşamaları paylaşıldı. Polis Akademisinden gelmiş olan duyuruya göre;

30. Dönem POMEM Mülakat Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklanmıştır 18 Ağustos 2023

30. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Mülakat Sınavı aşamasına  katılacak olan adaylar sınav tarihlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile ais.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar Mülakat Sınavına tabi tutulacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Sınav Giriş Belgenizi Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin