PA 28. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

0
20

POMEM Adayları, bu yazımızda sizlere PA 28. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? 2021 Yılında Yeni Polis Alımı Yapılacak Mı? hakkında bilgiler vereceğiz.

28. Dönem POMEM alımının olacağı tarih herkes tarafından merak ediliyor. 27. Dönem alım başvurularını kaçıranlar ve katılamayanlar 28. Dönem POMEM alımlarının ne zaman olacağını araştırıyor. 27. Dönem POMEM giriş sınavı fiziki yeterlilik aşamasına katılacak olanların sınav yeri ve tarihi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Peki 28. Dönem POMEM alımları ne zaman olacak?

28. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?

Henüz bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

27. Dönem POMEM parkur sınavı yerleri açıklandı!

Giriş sınavı fiziki yeterlilik aşamasına katılacak olan adayların sınav yerleri ve sınav tarihleri açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı 27. Dönem POMEM giriş sınavı fiziki yeterlilik aşamasına katılacak adayların sınav yerleri belli oldu. Sınav merkezleri, TC kimlik numaraları ve E-devlet şifresi ile www.pa.edu.tr adresinden öğrenilebilir. Adaylar sınava girerken yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı ya da bunlara benzer elektronik eşyalar getiremez.

POMEM Nedir?

Emniyet Teşkilatı’nın ihtiyaç duyduğu polis memurlarını yetiştirmek için meslek eğitimi verdiği öğretim kurumlarıdır. 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan özelliklere sahip olanlara yapılan sınavlarda başarı gösterenler, 6 aydan az olmamak üzere eğitim görmektedirler. İstanbul, Mersin, Karabük, Bilecik, Çankırı, Amasya, Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon, Konya olmak üzere toplam 36 okulda eğitim verilmektedir.

Fiziki Yeterlilik Sınavı

Fiziki yeterlilik sınavına girebilmek için ön sağlık komisyonu tarafından Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur kararı almalıdır. Komisyon değerlendirme ve seçme işlemini, aday olan kişinin mevcut durumunu görerek belirli olan esaslara göre yapar. Bu esaslar bedeni yeterlilik ve fiziki yapısı olarak uygulamalı olarak yapılır. Bu sınavda 100 üzerinden en az 60 puan alanlar başarılı sayılır.

Mülakat Sınavı

Adaylara komisyon tarafından, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Bu soruyu düşünmesi ve cevaplanması istenir. Konu ile ilgili olarak komisyon adaya başka sorular da sorabilir. Değerlendirme ise, adayın konu hakkındaki bilgisi, kendinden istenileni kavrama, özgüven, ifade etme yeteneği, beden dilini kullanması olarak 5 ayrı kategoride değerlendirilir. Her kategori 20 puan olarak sayılır ve başarılı sayılması için en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin