Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır? Güncel

4
1837
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır? Güncel hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik sınavına katılmış olan adaylar çoğu zaman bekledikleri puanları alamıyorlar. Bu gibi durumlarda her sınavda olduğu gibi özel güvenlik sınavında da sınav itirazı yapmak mümkündür. Sanılanın aksine de bu sınav itirazı işlemi oldukça basit bir işlemdir. Gelelim sınav itirazının nasıl yapılacağına;

İçindekiler

Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik sınavına giriş yapmış olan adaylar beklediği sınav puanını alamamaktan veya diğer sebeplerden dolayı sınava itiraz etme hakları vardır. Sınava itiraz edecek adayların öncelikle aşağıdaki maddeleri okuması ve bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Sınav cevap kağıdında kaydırma yapmanızdan dolayı itiraz edildiği durumlarda, olumlu sonuçlanmayabilir. Çünkü tekrar bir düzeltme yapılamaz. Bu nedenle kaydırma yapanların itiraz etmesi sonucunda olumlu yanıtlar gelmemektedir.

Özel güvenlik sınavına itiraz olarak hem sınav sorularına hem de uygulama atışına itiraz edilebilir. Atış sınavına itiraz edenlerin mutlaka aşağıda belirtilen IBAN numarasına belirtilen ücretin yatırılması şarttı

Özel Güvenlik Sınav İtirazı İçin Son Tarih Nedir?

Özel güvenlik sonuçlarına bildiğiniz gibi https://onlineislemler.egm.gov.tr/ozelgüvenlik/Sayfalar/sınavsonuc adresinden bakabiliyorsunuz.  18-20/07/2022 Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır. 22/07/2022 Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

Özel güvenlik sınav itiraz dilekçesi indirilmeli ve uygun bir şekilde eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün, Halk Bank Ankara Gölbaşı Şubesi’nde bulunan TR32 0001 2009 3850 0044 0000 07 numaralı IBAN’a 10 TL sınav itiraz ücreti yatırılması gerekmektedir.

Yazılı sınava yapılan itiraz sonucu ise yine EGM tarafından belirlenmiş olup 22/07/2022 tarihinde açıklanacaktır.

 

4 YORUMLAR

  1. Ben Silahsız sınava girdim ama soruları 2 tane 3 tane falan silahlı sordu onları da bilmiyordum bu konuda itiraz ediyorum silahlı ya hiç çalışmadım dersin görmedik biliyoruz sıvda her kez sordu bu ne bilmiyoruz bizim için bir soru bir puhan önemlidir

  2. Esselamunaleyküm.hocam ben 92.93 dönem dersleri aldık 94.dönem ders sınavına girdik.fakat 94.dönemde görmediğimiz ders soruları çıktı onlarıda mantığen çözdüm.sınav sonucum.
    Silahsız yazılı.59 silah yazılı:32 atış puanım: 1 attığım için 10 puan aldım.sonuç olarak başarız geldi sonuç 🙁 itiraz etme hakkım varmıdır?

  3. Merhabalar benim bu 3 sınıfım ikisinde 53 aldım diğerini hatırlamıyorum son hakkım kaldı yani bir kolaylık olamaz mı ya 6 soru ile kaçırıyorum lütfen başka bir işte çalıştığım için derslere giremiyorum iş yeri çok yoğun ama güvenlik sertifikası almayı da çok istiyorum itiraz hakkın var mı acaba

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin