2022 Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar? Silahlı – Silahsız Özel Güvenlik

0
552
2022 Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar? Silahlı - Silahsız Özel Güvenlik

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere 2022 Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar? Silahlı – Silahsız Özel Güvenlik hakkında bilgiler vereceğiz.

2022 Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar? Silahlı – Silahsız Özel Güvenlik

2022 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 5.000 TL’dir. Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (4.253 TL ile 6.750 TL arasında) değişebilmektedir. Hesaba Yol ve Yemek gibi ekstralar katılmamış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

2022 Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları maaş net ( yol, yemek çıkarıldığında) 4.750 TL şeklinde olmaktadır.

Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2022 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 4.550 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 5 bin 150 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin