Özel Güvenlik Kurs Fiyatları Ne Kadar? 2023 Güncel

0
1450
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin
Yargıtay başkanlığı brüt 8 bin

ÖGG Adayları kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Özel Güvenlik Kurs Fiyatları Ne Kadar? 2023 Güncel hakkında bilgiler vereceğiz.

Özel Güvenlik Kurs Fiyatları Ne Kadar? 2023 Güncel

Özel Güvenlik Görevlisi bulundukları, bağlı oldukları işyerlerinde can ve mal güvenliğini sağlayan güvenlik sertifika bulunarak belirli kanunlar çerçevesinde çalışan ve görev yapan kişilere denilmektedir. Özel Güvenlik Görevlilerinin faaliyet alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılan güvenlik görevlileri neredeyse her birimde bulunmaktadır.

Clinical failure (defined as: diarrhoea on day 2 or 3 of study). Take this medication by mouth with or without food as directed by your doctor, usually once daily in the evening. Shire-NPS Pharmaceuticals, Inc . In phase II and III studies with alefacept, QOL was measured with the dermatology-specific QOL index, a practical questionnaire technique (DLQI) ( Finlay and Khan 1994).

Kurs ve Sertifika Yenileme Ücretleri

Her ilde kurs fiyatları değişmekle birlikte ortalama fiyatlar 1100 TL – 1500TL arasındadır. Büyük illerde fiyat daha da artmaktadır. Güvenlik sertifikası almak isteyen kişiler öncelikle bir kursa kayıt olarak gerekli eğitimleri almaları gerekir. Güvenlik kursları her yıl hem sertifikaları yeniler hem de kurs fiyatlarını günceller. Güvenlik sertifikası almak isteyen kişiler içinse kurs ücretleri şu şekildedir;

– Silahlı güvenlik eğitim kurs ücreti ortalama 1000 TL kadardır.

– Silahsız güvenlik eğitim kurs ücreti ortalama 800 TL kadardır.

Silahlı güvenlik kurslarında verilen temel eğitimler 120 saatten oluşur. Bu süre hiçbir şekilde azaltılamaz ya da artırılamaz. Silahlı güvenlik kursunda bir günde maksimum 8 saat ders alınabilir. Bu süreyi artırarak daha kısa zamanda kursu tamamlamak mümkün değildir. Her hafta günde 8 saat ve 1 gün tatil olacak şekilde eğitim verilir. Bu nedenle silahlı güvenlik kurslarındaki temel eğitim süresi 17 gündür. Yenileme silahlı eğitimi ise en az 8,5 gün sürmektedir. Ancak bu süreler minimum olup kurstan kursa farklılıklar olabilir.

Silahsız güvenlik kurs fiyatları yine ilden ile değişmekle birlikte ortalama 800TL – 1000 TL arasındadır. Temel silahsız eğitim 100 saattir. Silahlı eğitimde olduğu gibi her gün en fazla 8 saat eğitim verilir ve kurs yaklaşık 13,5 günde tamamlanır. Yenileme silahsız eğitimi ise 7,5 gün kadardır. Silahsızdan silahlıya geçmek isteyenler poligon eğitimi olarak 3 gün daha kursa gitmelidirler.

Güvenlik sertifikasını yenileme ücreti ise:

– Silahlı güvenlik sertifikası yenileme ücreti 750 TL kadardır.

– Silahsız güvenlik sertifikası yenileme ücreti 550 TL kadardır.

Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi İçin Gereken Şartlar

Silahsız özel güvenlik olmak isteyen kişiler aşağıdaki şartları sağlamalıdır. Bu şartlar;

– Kişinin mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.

– Eğitime katılacak kişi en az ortaokul mezunu olmalıdır.

– Kişinin mutlaka 18 yaşını doldurması gerekir.

– Sicil kaydı olmamalıdır.

– Kişi, kamu haklarından mahrum olmamalıdır.

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi İçin Gereken Şartlar

Silahlı özel güvenlik olmak isteyen kişiler aşağıdaki şartları sağlamalıdır. Bu şartlar;

– Kişinin mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.

– Eğitime katılacak kişi en az lise mezunu olmalıdır.

– Kişinin mutlaka 21 yaşını doldurması gerekir.

– Sicil kaydı olmamalı ve kamu haklarından mahrum olmamalıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin